14. 09. 2018 15:38 | DETVA/tvnoviny.sk

Šokujúce slová exbrankára Detvy: Majiteľ je alkoholik, k tímu sa správa ako k odpadu

Vraj sa nestránil ani zdvihnúť na hráčov ruku.

Matt Hackett na archívnej snímke.
Matt Hackett na archívnej snímke. Foto: TASR

Kanadský gólman Matt Hackett rozvíril hladinu našej najvyššej hokejovej súťaže. Rodák z Ontaria uverejnil na sociálnej sieti príspevok, v ktorom kritizoval pomery v Detve, kde v predošlej sezóne pôsobil. Píše portál presilovka.sk.

Niekdajší gólman Minnesoty či Buffala, za ktoré dovedna odchytal 26 stretnutí, ostro komentoval osobu prvého muža klubu spod Poľany Róberta Ľuptáka.

Hokejista z kolísky tohto športu priznal, že Ľupták, ktorý už mal niekoľko škandálov, sa nestránil zdvihnúť na hráčov ruku.

„Ľudia na tomto svete ma občas rozosmejú… Nie som ten typ, ktorý by ohováral, niekedy je však treba o veciach rozprávať. Minulú sezónu som hral na Slovensku za tím Detva. Tento klub mi nedal výplatu za posledné dva mesiace a každý mesiac som sa musel s majiteľom hádať, aby som dostal svoje peniaze. Nikdy mi neprišla správna výplata! Majiteľ bol alkoholik, ktorý sa k celému tímu správal ako k odpadu, niekoľkokrát hráčov udrel. V Kanade by za to išiel do väzenia. Na Slovensku nie," uvádza Hackett a dodáva:

„A teraz k tomuto letu. Dostával som telefonáty z iných klubov a každý jeden z nich mi povedal, že má obavy o môj charakter a o to, aký som typ človeka. Začal som sa teda vypytovať a zistil som, že majiteľ Detvy o mne rozprával zlé veci klubom po celom Slovensku. Neviem, ako vy, ale pokiaľ nedostanete zaplatené a váš šéf sa správa k ľudom ako k odpadu, myslím, že by ste tiež nechceli ostať v takejto situácii. Teraz mi majiteľ telefonuje a hovorí, ako veľmi chce, aby som sa vrátil! Asi som bol fakt hrozný človek... Niečo som povedať musel, pretože neznižuje len moju šancu získať ďalšiu prácu, ale ubližuje kariéram 25 hráčov v jeho tíme," končí svoj príspevok 77. hráč draftu nováčikov NHL z roku 2009.

Stanovisko rozčarovaného brankára sa nezaobišlo bez reakcie protistrany, prezident Detvy sa k situácii vyjadril nasledovne:

„Za služby, ktoré brankár Hackett pre náš klub odviedol, dostal zaplatené všetko, na čom sme sa dohodli. Po ukončení zmluvy boli všetky záväzky voči nemu vyrovnané a počas jeho pôsobenia v tíme dostal dokonca prémie aj nad rámec zmluvne dohodnutých podmienok! Nerozumiem, prečo sa teraz tak hanlivo vyjadruje na adresu nášho klubu, keď v uplynulých dňoch sám viackrát kontaktoval niektorých hráčov, alebo prostredníctvom svojho agenta priamo vedenie klubu s tým, že sa chce do Detvy vrátiť! K jeho správaniu počas pôsobenia v našom tíme sa nechcem vyjadrovať, aby som mu neuškodil v ďalšej kariére. Snažili sme sa mu vytvoriť čo najlepšie podmienky pre jeho hokejový, ale aj osobný život. Jeho správanie preto považujem za vrcholne nevhodné a neprofesionálne! Za všetko čo pre náš klub ako brankár urobil mu ďakujem a prajem všetko dobré.“

Róbert Ľupták bol v roku 2017 aktérom dvoch kontroverzných situácií. V marci po víťaznom dueli play out proti Dukle Trenčín v útrobách štadióna slovne zaútočil na útočníka Dukly Marcela Hossu, len o pár dní neskôr urážal po prehratom súboji v boji o udržanie medzi elitou proti Liptovskému Mikulášu aj novinárov.


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Hokej