25. 09. 2018 07:55 | LOS ANGELES/TASR

Budaj skončil na farme Ontario Reign v AHL

Z listiny nechránených hráčov si ho za 24 hodín nestiahol žiaden ďalší klub NHL.

Budaj skončil na farme Ontario Reign v AHL.
Budaj skončil na farme Ontario Reign v AHL. Foto: TASR/Darryl Dyck/The Canadian Press via AP

Slovenský hokejový brankár Peter Budaj poputoval z tímu NHL Los Angeles Kings na farmu Ontario Reign v AHL. Z listiny nechránených hráčov si ho za 24 hodín nestiahol žiaden ďalší klub NHL. Informovala o tom oficiálna stránka Reign.

Tridsaťšesťročný Budaj sa po vyše šestnástich mesiacoch vrátil do mužstva Kings v júni z Tampy Bay Lightning výmenou za útočníka Andyho Andreoffa. V LA pôsobil už v rokoch 2015 až 2017. Sezónu 2015/2016 absolvoval na farme v Ontariu a v prvom tíme "kráľov" dostal príležitosť iba v jednom zápase. Aj pred ročníkom 2016/2017 s ním vedenie počítalo skôr ako so záložným brankárom. Zranenie Jonathana Quicka a najmä výborné výkony však zmenili jeho pozíciu. Budaj sa stal oporou Kings, ktorí ho napriek tomu pred záverom prestupového termínu vymenili do Tampy. Tam nedostal veľa príležitostí a počas dvoch sezón odchytal za "blesky" pätnásť zápasov.

Budaja do profiligy draftoval klub Colorado Avalanche, neskôr pôsobil aj v organizáciách Montreal Canadiens a Winnipeg Jets.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Hokej