08. 10. 2018 10:31 | LOS ANGELES/TASR

Los Angeles po zranení Jonathana Quicka povolali z farmy Petra Budaja

Quick utrpel zranenie v dolnej časti tela na sobotnom tréningu.

Peter Budaj
Peter Budaj Foto: TASR

Vedenie klubu NHL Los Angeles Kings povolalo z farmy do prvého tímu slovenského hokejového brankára Petra Budaja. V kádri nahradil Jonathana Quicka, ktorého "králi" zapísali na listinu zranených hráčov. 

Ako informoval oficiálny portál súťaže, Quick utrpel zranenie v dolnej časti tela na sobotnom tréningu. Zatiaľ nie je známe, kedy by sa mohol vrátiť do akcie. Tridsaťdvaročného Američana čakajú ešte ďalšie vyšetrenia.

Kings po predsezónnom kempe poslali 36-ročného Budaja do farmárskeho tímu Ontario Reign v AHL, veľmi rýchlo sa však vrátil späť.

Už v noci na pondelok bol v domácom zápase proti Detroitu (4:2) na striedačke. V bránke sa predstavil Jack Campbell, ktorý sa počas Quickovej absencie stane dočasnou tímovou jednotkou.

"Uvidíme, ako dlho nám bude Jonathan chýbať. Pokým nebude pripravený chytať, dovtedy zostane (Peter Budaj) v tíme," uviedol pre LA Kings Insider tréner "kráľov" John Stevens.

Budaj sa už raz chopil šance pri zranení Quicka, v sezóne 2016/2017 odchytal za Kings 53 stretnutí, v ktorých stlačil gólový priemer na 2,12 a dosiahol úspešnosť zásahov 91,7 percenta.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Hokej