11. 10. 2018 11:10 | BRATISLAVA/rd

Začiatok NHL v znamení bohatej gólovej porcie, môže za to táto novinka

Brankárov zmeny viac bolia ako tešia.

Gólman Buffala Carter Hutton v zápase proti Vegas.
Gólman Buffala Carter Hutton v zápase proti Vegas. Foto: TASR/AP

Začiatok nového ročníka v zámorskej NHL musel potešiť každého fanúšika. V profilige totiž padá veľký počet gólov, čo by mohlo byť aj jedným zásadným dôvodom.

Gólový priemer 6,41 gólov na zápas má na svedomí určite aj zmenšenie brankárskej výstroje. Píše sport.sk.

Kým strelcom a najmä fanúšikom sa tieto novinky páčia, brankári už také nadšenie nepociťujú.

„Najhoršie na tom je, že nám odstránili výplň z ramien. Vždy, keď nechytíte puk do lapačky alebo priamo na vyrážačku, zanechá na vašom tele veľké modriny," hovorí brankár Philadelphie Brian Elliott.

Riaditeľ hokejových operácii NHL Kay Whitmore bol zástancom zmenšenia výstroje. „Tri alebo štyri roky to preberáme s najlepšími brankármi histórie," hovorí.

Pred sezónou 2018/2019 prešli zmenami rozmery vesty a výplne ramien zhruba o 2,5 centimetra. Cieľom bola väčšia ohybnosť gólmanov a lepšie prispôsobenie sa výstroji.

„Nie je to veľmi príjemné,“ hovorí na margo zmien Connor Hellebuyck z Winnipegu. Odlišný názor má ale gólman Vegasu Marc-André Fleury. "Neviem. Myslím, že to nie je až také zlé. Nie som veľký brankár, aj preto teraz musím byť oveľa sústredenejší,“ hovorí.

Asistent výkonného riaditeľa Hráčskej asociácie (NHLPA) a niekdajší obranca Mathieu Schneider vysvetľuje iný dôvod týchto zmien.

„Jasné, že hlavne chceme, aby padalo viac gólov. Tiež sa ale snažíme prísť s pravidlami a smernicami, ktoré neposkytnú hráčom výraznú výhodu vďaka ich výstroji,“ povedal.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Hokej