22. 10. 2018 12:38 , článok bol aktualizovaný 22. 10. 2018 19:55 | BRATISLAVA/TASR, TV Markíza

Tréner hokejovej reprezentácie Craig Ramsay nominoval na Nemecký pohár

Dvadsaťpäťčlenný výber je mix skúsených starších hráčov a reprezentačných debutantov.

Zľava generálny manažér reprezentácií Slovenska Miroslav Šatan a tréner A tímu Slovenska Craig Ramsay.
Zľava generálny manažér reprezentácií Slovenska Miroslav Šatan a tréner A tímu Slovenska Craig Ramsay. Foto: TASR

V nominácii slovenskej hokejovej reprezentácie na novembrový prípravný turnaj Nemecký pohár figurujú štyria nováčikovia - brankár Andrej Košarišťan, útočníci Samuel Buček s Róbertom Lantošim a obranca Martin Chovan.

Generálny manažér slovenských hokejových reprezentácií Miroslav Šatan a tréner A-tímu Craig Ramsay v pondelok zverejnili káder, ktorý je kombináciou mladých i skúsených hráčov. Turnaj je na programe od 8. do 11. novembra v Krefelde.

Hráči sa ešte pred turnajom zídu v pondelok 5. novembra na tréningovom kempe v Bratislave.

Dvadsaťpäťčlenný výber je mix skúsených starších hráčov a reprezentačných debutantov. Najskúsenejšími sú obranca Michal Sersen so 111 reprezentačnými štartmi.

Cieľom slovenskej reprezentácie na Nemeckom Pohári je vyskúšať nových hráčov. 

 

"Chceme, aby mali hráči sebavedomie, aby nabrali skúsenosti a vyskúšali si medzinárodnú konfrontáciu. Musíme hrať dobre s pukom, ale aj bez puku a bude dôležité, aby jeden obranca vždy pomáhal útoku. Bude to náročné, ale diváci čakajú takýto hokej. Musíme hrať tvrdo, sebavedomo a tímovo," povedal na pondelňajšej tlačovej konferencii v Bratislave tréner Ramsay.

V 25 člennom kádri je desať hráčov z domácej Tipsport Ligy, deväť z českej extraligy. Vďaka Slovanu Bratislava má KHL štvornásobné zastúpenie. Zo švédskej a fínskej ligy nominovali po jednom hráčovi.

Hráči Slovana nastúpia v Nemecku len v dvoch zápasoch, pretože po turnaji ich čaká náročný trip v lige. "Taká je dohoda, čo samozrejme rešpektujeme," dodal Šatan. V nominácii nie je Tomáš Záborský, ktorý pozvánku odmietol. "Tomáš argumentoval náročným programom v Lige majstrov, takže toľko k tomu môžem povedať," uzavrel Šatan.

Zdroj: Facebook/Hockey Slovakia

Program zápasov Nemeckého pohára 2018:
8. novembra 15.30 h SLOVENSKO - Švajčiarsko
8. novembra 19.00 h Nemecko - Rusko
10. novembra 13.30 h Nemecko - Švajčiarsko
10. novembra 17.00 h Rusko - SLOVENSKO
11. novembra 11.00 h Švajčiarsko - Rusko
11. novembra 14.30 h Nemecko - SLOVENSKO


VIAC Z Hokej