25. 10. 2018 14:20 | NEW JERSEY/TASR

Brian Boyle z New Jersey má dôvod na radosť, je už bez príznakov zákernej choroby

Lekári mu ju diagnostikovali pred začiatkom predošlej sezóny.

Brian Boyle z New Jersey v dueli proti Coloradu.
Brian Boyle z New Jersey v dueli proti Coloradu. Foto: TASR/AP

Americký hokejový útočník Brian Boyle z tímu New Jersey Devils oznámil, že posledné testy, ktoré absolvoval kvôli leukémii, ukázali najlepšie možné výsledky. Jeho krv už neobsahuje leukemické bunky.

Boyle sa vlani v úvode prípravného kempu sťažoval na únavu. Následne vyšetrenia odhalili nezrovnalosti v krvi v porovnaní s predchádzajúcou sezónou NHL.

Lekári mu napokon diagnostikovali chronickú myeloidnú leukémiu, čo je zhubné ochorenie bielych krviniek.

Boyle podstúpil liečbu a vynechal prvý mesiac sezóny. I napriek vážnej chorobe dokázal v základnej časti absolvovať 69 zápasov, v ktorých nastrieľal 13 gólov a pridal 10 asistencií.

Predstavil sa aj v Zápase hviezd, kde mu diváci v Tampe pripravili ovácie. Po konci ročníka si vyslúžil prestížnu Bill Masterton Memorial Trophy, ktorú každoročne udeľujú v NHL za vytrvalosť, športový prístup a oddanosť hokeju.

V pondelok 33-ročný center podstúpil ďalšie testy, ktoré potvrdili úplnu molekulárnu remisiu. Boyle už nemá žiadne príznaky choroby.

"Keď som to oznámil mojej žene, bola nadšená. Boli v tom emócie. Cítim sa teraz skutočne dobre. Na druhej strane sa toho až tak veľa nemení, keďže lieky budem musieť naďalej užívať," povedal pre zámorské médiá.


VIAC Z Hokej