13. 12. 2018 14:37 | BRATISLAVA/TASR

Skončí Slovan v KHL a vráti sa do slovenskej ligy? Klub poskytol stanovisko

Belasí aktuálne v nadnárodnej súťaži ťahajú sériu desiatich prehier.

Striedačka Slovana v dueli s Novosibirskom , vľavo kouč Vladimír Országh a vpravo asistent Róbert Petrovický.
Striedačka Slovana v dueli s Novosibirskom , vľavo kouč Vladimír Országh a vpravo asistent Róbert Petrovický. Foto: TASR

Vedenie slovenského hokejového klubu Slovan Bratislava vo štvrtok zareagovalo na špekulácie o jeho možnom návrate do slovenskej Tipsport Ligy. Účastník KHL vydal stanovisko na oficiálnom webe. ŠR TASR ho vydáva v plnom znení bez obsahových úprav:

"Dnes ráno sa v niektorých online médiách (hokejportal.net, Twitter) objavila informácia o odchode Slovana do Tipsport Ligy. Akékoľvek špekulácie ohľadom možného návratu HC SLOVAN Bratislava do Tipsport ligy sú v tejto chvíli absolútne predčasné. Slovan je nateraz pevnou súčasťou KHL, je našou povinnosťou voči fanúšikom i nášmu mestu dohrať túto sezónu so cťou. Máme pred sebou ešte 24 zápasov v základnej časti, z toho presnú polovicu doma a všetci v klube urobia, čo bude v ich silách, aby aktuálna čierna séria prehier skončila čo najskôr. Samozrejme, pre klub by bolo dobré, aby rozhodnutie o účinkovaní v ďalšej, resp. ďalších sezónach padlo optimálne ešte v priebehu januára/februára, ovplyvňuje ho však viacero faktorov, prevažne ekonomických. Klub by mal mať rozhodne jasno ohľadom ďalšej sezóny najneskôr na prelome marca a apríla 2019. V žiadnom prípade nechceme, aby sa opakovala situácia z jari tohto roku, keď akcionári klubu mohli záväzne a zodpovedne potvrdiť účasť v KHL až v samom závere júna."

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Hokej