08. 01. 2019 13:35 | BRATISLAVA/rd

Prezident hokejového zväzu Martin Kohút: Určite sme všetci čakali viac

Ten chce v najbližších dňoch zisťovať aj to, či sa tvrdenia hráčov zakladajú na pravde.

Martin Kohút počas mimoriadneho kongresu SZĽH.
Martin Kohút počas mimoriadneho kongresu SZĽH. Foto: TASR

Prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Martin Kohút si chce počkať na zasadnutie Výkonného výboru SZĽH, kde tréner reprezentácie do 20 rokov Ernest Bokroš predloží správu a až následne bude celú vec komentovať.

Prvý muž nášho hokeja tak reaguje na kauzu medzi dvojicou reprezentantov tejto vekovej kategórie a Bokrošom, ktorú vyvolali facebookové príspevky Martina Pospíšila a Miloša Fafráka.

„Ešte nemám všetky dostačujúce informácie k tomu, ktoré potrebujem, aby som zaujal konkrétne stanovisko. Čakám od trénera Bokroša i manažéra Ulehlu kompletnú hodnotiacu správu, ktorú predložia na výkonnom výbore, ktorý bude v polovici januára. Potom k tomu ako zväz zaujmeme oficiálne stanovisko. Vystúpenie nášho výberu po športovej stránke zhodnotil kouč Ernest Bokroš na brífingu po návrate z Kanady. Ja nie som odborník na športovú stránku, ale musím povedať, že nielen ja, ale najmä fanúšikovia isto čakali viac," povedal pre web SZĽH Martin Kohút.

Ten chce v najbližších dňoch zisťovať aj to, či sa tvrdenia hráčov o tom, že v projekte HK Orange 20 si museli prať veci sami a chodiť do nemocnice taxíkom, zakladajú na pravde. „Takúto informáciu som doposiaľ nemal, ale budem sa na to pýtať, a overím si to. Pretože podľa mňa má tím do 20 rokov vytvorené také podmienky, ktoré nemajú niektoré extraligové mužstvá," dodal Kohút.

V pondelok sa k hodnoteniu tímu na MS aj ku kauze vyjadril na tlačovke aj samotný Bokroš, následne na ňu reagoval nielen Pospíšil, ale aj obľúbený hokejový expert Boris Valábik.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Hokej