16. 01. 2019 14:20 | TRENČÍN/Robert Ďurkáč

Hráči Trenčína strelili za 27 sekúnd tri góly, postarali sa o ne rozdielne formácie

Vojakom aj napriek tomuto husárskemu kúsku pribudol do tabuľky len jeden bod.

Radosť hráčov Trenčína po góle proti Budepašti, zľava Tibor Varga, Marek Hecl a Boris Sádecký.
Radosť hráčov Trenčína po góle proti Budepašti, zľava Tibor Varga, Marek Hecl a Boris Sádecký. Foto: TASR

Nevšedný priebeh mal utorkový zápas 43. kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport Ligy medzi Miškovcom a Trenčínom.

Dukla síce na maďarskom ľade viedla 1:0, maďarský celok však tromi gólmi stav stretnutia otočil vo svoj prospech a po polovici hracieho času sa zdalo, že pohodlne dokráča k trom bodom.

Prišla však 36. minúta a v nej sa zverencom trénera Petra Oremusa podarilo niečo neobvyklé. Miškovcu dokázala partia okolo kapitána Branka Radivojeviča nasúkať tri góly, všetky v rozmedzí 27 sekúnd.

Bizarnosť situácie vyznieva o to viac, že o zásahy sa postarali hráči troch rozdielnych formácií - najskôr sa v čase 15:28 presadil Marek Hecl z druhej formácie, o 15:42 vyrovnal na 3:3 Radek Dlouhý z tretej lajny a parádny zvrat dokonal v čase 15:55 bek elitnej formácie Martin Rýgl.

Vojaci aj tak k víťazstvu nedokráčali, Balint Magosi poslal duel 12 sekúnd pred záverečným klaksónom do predĺženia, ktorý sa skončil až samostatnými nájazdmi. V nich bol úspešnejší Miškovec, ktorý si do tabuľky zaknihoval dva body za triumf 5:4 po nájazdoch.


VIAC Z Hokej