09. 04. 2019 15:04 | TRENČÍN/TASR

Duklu Trenčín v novej sezóne povedie ako hlavný tréner klubová legenda

Jeho asistentmi budú ďalší bývalí hráči Dukly Peter Frühauf a Branko Radivojevič.

Asistent trénera reprezentácie Ján Pardavý počas rozhovoru po príchode na zraz pred Nemeckým pohárom.
Asistent trénera reprezentácie Ján Pardavý počas rozhovoru po príchode na zraz pred Nemeckým pohárom. Foto: TASR

Novým hlavným trénerom hokejistov Dukly Trenčín sa stal doterajší asistent Ján Pardavý, ktorý na poste nahradil Petra Oremusa.

Jeho asistentmi budú ďalší bývalí hráči Dukly Peter Frühauf a Branko Radivojevič. Funkciu trénera brankárov bude naďalej zastávať Peter Kosa.

Pardavý je odchovanec trenčianskeho hokeja, v rokoch 2010-2013 bol kapitán A-tímu, rolu hlavného trénera tipsportligového mužstva si vyskúša prvýkrát.

"Som veľmi vďačný za túto šancu. Každý tréner sa chce v kariére posúvať a môj posun z asistenta na hlavného trénera si veľmi cením. Musím poďakovať Peťovi Oremusovi za prácu, ktorú tu počas dvoch rokov odviedol. Z môjho pohľadu sa mi nemohlo stať nič lepšie ako spolupracovať s ním. Ako profesionálne, tak i ľudsky odviedol skvelú prácu a mohol som pri ňom získavať nové skúsenosti. Dostával som od neho veľa príležitostí aj na svoju realizáciu," uviedol Pardavý pre klubový web.

Jeho asistentom bude Frühauf, ktorý ukončil kariéru v marci 2019 pre zdravotné dôvody. Po konci aktívnej kariéry bude naďalej v klube pôsobiť aj bývalý kapitán Branko Radivojevič, okrem pozície športového riaditeľa aj v roli druhého asistenta trénera.

"Tak, ako skladáme káder, tak i zloženie realizačného tímu je o charaktere, a obaja chalani toto na milión percent spĺňajú. Branko z pozície športového riaditeľa bude nápomocný aj na striedačke, čo je veľké plus nielen pre mňa, ale tiež pre Friga a celý mančeft," pokračoval Pardavý.

"Postupne skladáme kostru mužstva a budeme sa snažiť podpisovať hráčov. Spolu s vybranými hráčmi aj z juniorského tímu, plus tí, ktorých budeme mať podpísaných, sa stretávame 29. apríla. Začneme nejakou adaptáciou a následne 9-týždňovou letnou prípravou. Budeme spolupracovať s kondičným trénerom. Druhý a tretí júlový týždeň budú dovolenky a po nich sa opäť stretneme, to budú tréningy na suchu. Naplánované to máme tak, že 29. júla vykorčuľujeme na ľad," ozrejmil Pardavý.


VIAC Z Hokej