26. 04. 2019 09:39 | MOSKVA/TASR

Sila ruského tímu výrazne stúpla: Zborná hlási príchod svojej najväčšej hviezdy

K tímu by sa mali navyše pripojiť okrem vyššie spomenutých aj brankár Andrej Vasilevskij, útočník Nikita Kučerov.

Jevgenij Kuznecov a Alexander Ovečkin.
Jevgenij Kuznecov a Alexander Ovečkin. Foto: Profimedia.sk

Prvýkrát po dvanástich rokoch sa na majstrovstvách sveta v hokeji predstavia v ruskom tíme spoločne Alexander Ovečkin, Jevgenij Malkin a Iľja Kovaľčuk. Predtým si zahrali na domácom šampionáte v 2007 a pomohli Rusku k zisku bronzu.

Najlepší strelec NHL po vypadnutí svojho Washingtonu prijal pozvánku do reprezentácie. Spolu s ním prídu na Slovensko aj jeho spoluhráči útočník Jevgenij Kuznecov a obranca Dmitrij Orlov. Svoju účasť na MS už potvrdili aj Jevgenij Dadonov (Florida Panthers) a Nikita Zajcev (Toronto Maple Leafs). Informoval o tom portál gazeta.ru.

Do kádra Ruska postupne pribúdajú hráči z NHL. Už skôr prijali pozvánku brankár Alexandar Georgijev, obrancovia Iľja Ľubuškin, Jegor Jakovlev a Ivan Provorov a útočníci Nikita Gusev, Iľja Kovaľčuk, Vladislav Namestnikov, Arťom Anisimov.

K tímu by sa mali navyše pripojiť okrem vyššie spomenutých aj brankár Andrej Vasilevskij, útočník Nikita Kučerov a obranca Michail Sergačiov, ktorí neuspeli v play off NHL s Tampou Bay. Rusko sa na MS predstaví v bratislavskej B-skupine, otvárací zápas ich čaká 10. mája proti Nórsku.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Hokej