11. 06. 2019 15:12 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TASR

Šatan zrejme zajtra oznámi kandidatúru na šéfa SZĽH

Na nedávnych MS v Bratislave ho spoločne so Žigmundom Pálffym uviedli do Siene slávy.

Miroslav Šatan.
Miroslav Šatan. Foto: TASR
Miroslav Šatan počas pôsobenia v Buffale.
Ľubomír Višňovský, Miroslav Šatan a Ján Lašák.
Miroslav Šatan.

Miroslav Šatan by mal v stredu (12. 6.) podľa informácií tvnoviny.sk oznámiť, že bude kandidovať na šéfa slovenského hokeja. O konaní tlačovej konferencie informoval hovorca zväzu Peter Jánošík.

Kongres SZĽH bude 26. júna a súčasný šéf Martin Kohút oznámil, že o tento post sa nebude uchádzať. Ako povedal pred týždňom, svoju doterajšiu prácu a poznatky by chcel odovzdať práve súčasnému generálnemu manažérovi Šatanovi.

Bývalí útočníci zľava Miroslav Šatan a Žigmund Pálffy počas uvedenia do Siene slávy IIHF.
Bývalí útočníci zľava Miroslav Šatan a Žigmund Pálffy počas uvedenia do Siene slávy IIHF. Foto: TASR
 

Rekordéra v počte strelených gólov v drese Slovenska (81) uviedli na nedávnych MS v Bratislave spoločne so Žigmundom Pálffym do Hokejovej siene slávy.

Štyridsaťštyriročný Šatan sa podieľal aj na zisku všetkých štyroch medailí pre Slovensko zo seniorských MS - má zlato z Göteborgu 2002, striebra z Petrohradu 2000 a Helsínk 2012 a bronz z Helsínk 2003.

V NHL odohral 1 050 zápasov základnej časti s bilanciou 363 gólov a 372 asistencií, v play-off pridal 86 štartov (21+33). V roku 2009 sa podieľal na zisku Stanelyho pohára pre Pittsburgh Penguins, v profilige hral aj za Edmonton, Buffalo, New York Islanders a Boston.

Záujem kandidovať na šéfa slovenkého hokej už prejavil aj Dárius Rusnák.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Hokej