14. 06. 2019 13:56 , článok bol aktualizovaný 14. 06. 2019 15:10 | MOSKVA/rd

Tragédia brankára, ktorému dal Bondra zlatý gól: Jeho syn zavraždil vlastnú mamu (†45)

Najskôr podozrievali staršieho, teraz to vyzerá, že matkovrahom je mladší z chlapcov.

Zlatý gól z hokejky Petra Bondru v bráne Maxima Sokolova. (13. mája 2002).
Zlatý gól z hokejky Petra Bondru v bráne Maxima Sokolova. (13. mája 2002). Foto: TASR/AP

Obrovská tragédia postihla niekdajšieho ruského hokejového brankára Maxima Sokolova (47). Na chalupe neďaleko Petrohradu prišla o život manželka Irina (†45). Píše gazeta.ru.

Šokujúce na celom prípade je to, že z vraždy najskôr podozrievali staršieho syny, taktiež brankára, 18-ročného Maxima. No v piatok (14. 6.) popoludní sa objavili nové informácie, že vrahom má byť mladší z bratov, iba 15-ročný Arsenij.


Zdroj: YouTube/Россия 24

Podľa portálu blesk.cz práve on bol zakrvavený, zalarmoval susedov a tvrdil, že jeho brat dostal amok a zabil matku. Irina ležala v kaluži krvi s prerezaným hrdlom. Podľa výpovede Arsenija bol starší brat vedľa matky a mal reznú ranu na krku. Vraj sa pokúsil o samovraždu. Keď to Maximov mladší brat uvidel, chytil záchvat a súrodenca dvakrát bodol do hrudníka.

V petrohradskej nemocnici bol v umelom stránku a v piatok (14. 6.) sa z neho prebral,  nerozpráva. Otec ho chce dať previezť na špeciálnu kliniku, no lekári na to nevidia dôvod.

Teraz padá hlavné podozrenie na Arsenija, ktorý si, podľa všetkého, pôvodný príbeh vymyslel. "Jeho svedectvo je protichodné," povedal zdroj denníku Komsomoľskaja pravda. "Jeho brat sa údajne chystal spáchať rituálnu vraždu," dodal.

Maxim Sokolov starší bol dlhé roky oporou ruskej zbornej, do pamäti slovenských fanúšikov sa zapísal vo finále MS 2002 v Göteborgu, kde mu Peter Bondra 100 sekúnd pred koncom strelil gól na 4:3, čím vybojoval pre Slovensko prvé a nateraz jediné zlato.

Bondrov zlatý gól


Zdroj: YouTube/savEsk

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Hokej