07. 11. 2019 19:40 | TORONTO/TASR

Vyzerá to tak, že v NHL bude o dvoch slovenských hokejistov menej

Jurčo a Marinčin sa ocitli na listine nechránených hráčov a ak o nich nik neprejaví záujem, poputujú do AHL.

Slovenský hokejový reprezentant v drese Edmontonu Oilers Tomáš Jurčo a hráč New Yorku Islanders Jordan Eberle.
Slovenský hokejový reprezentant v drese Edmontonu Oilers Tomáš Jurčo a hráč New Yorku Islanders Jordan Eberle. Foto: TASR/Kathy Willens

 Dvojica slovenských hokejistov obranca Martin Marinčin a útočník Tomáš Jurčo sa vo štvrtok ocitla na listine nechránených hráčov. Ostatné kluby majú možnosť po nich siahnuť do 24 hodín, inak poputujú na farmy svojich súčasných zamestnávateľov v AHL. Informoval o tom portál tsn.ca.

Dvadsaťsedemročného beka Marinčina umiestnilo na waiver listinu Toronto Maple Leafs, za ktoré odohral v prebiehajúcej sezóne sedem duelov bez kanadského bodu. Naposledy sa objavil v zostave tímu 2. novembra, predtým štyri zápasy nehral. V uplynulom ročníku odohral za Toronto 24 zápasov a nazbieral päť bodov (1+4). Celkovo nastúpil v NHL na 214 duelov a získal 30 bodov (4+26).

O rok mladší Jurčo putoval na waiver listinu z Edmontonu Oilers. V prebiehajúcom ročníku odohral dvanásť duelov a zaznamenal dve asistencie. Uplynulý ročník strávil v tímoch AHL. V NHL odohral v dresoch Detroitu, Chicaga a Edmontonu dohromady 223 stretnutí a nazbieral 54 bodov (23+31).

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Hokej