Aj hokejisti si uctili pamiatku obetí tragickej nehody

Slovan potvrdil post lídra, Bystrica prehrala v Trenčíne.

Hokejisti Michaloviec počas minúty ticha pred duelom proti Košiciam.
Hokejisti Michaloviec počas minúty ticha pred duelom proti Košiciam. Foto: TASR

Hokejisti Slovana Bratislava vyhrali v Tipsport Lige ôsmy duel v sérii. V piatok si v 21. kole poradili na ľade MAC Újbuda vysoko 5:1 a v tabuľke vedú pred druhou Banskou Bystricou už o osem bodov. "Barani", ktorí prehrali v Trenčíne 1:2 po predĺžení, však odohrali o dve stretnutia menej.

Tretie Košice vyhrali v Michalovciach 3:2 po samostatných nájazdoch, štvrtý Zvolen ukončil sériu štyroch prehier, keď si doma poradil s poslednými Novými Zámkami 3:1. Tie nebodovali už v piatom stretnutí za sebou.

Vľavo Jordon Southorn vyráža puk pred Trenčanom Jozefom Mikyskom (vpravo) a brankárom Bystrice Tylerom Beskorowanym. Foto: TASR

Trojzápasovú sériu bez bodu ukončila aj Detva, keď na ľade DVTK Jegesmedvék Miškovec vydrela triumf 3:2 po predĺžení. Hrdinom duelu bol Ján Sýkora, ktorý dal gól, pridal asistenciu a rozhodol v nájazdoch. V poslednom stretnutí prehral Poprad doma s Liptovským Mikulášom 2:3.

Pred každým zápasom si uctili minútou ticha obete stredajšej tragickej havárie pri Malante, kde zomrelo 12 ľudí.

Sumáre 21. kola Tipsport Ligy

DVTK Jegesmedvék Miškovec - HC 07 WPC Koliba Detva 2:3 pp a sn (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 13. Vandane (Rodman), 55. St. Pierre (Rodman) - 17. Sýkora, 32. Zuzin (Šišovský, Sýkora), rozh. nájazd Sýkora. Rozhodovali: Korba, Kalina - Bogdaň, Smrek, vylúčení: 9:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 1005 divákov

HKM Zvolen - HC Mikron Nové Zámky 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Góly: 28. Trotter (Corrin, Thompson), 33. Bonis (Trotter, Thompson), 60. Trotter (Betker, Corrin) - 23. Pavúk (Múčka). Rozhodovali: T. Orolín (SR), Rencz (Maď.) - Stanzel (SR), Kis-Király (Maď.), vylúčení: 3:7, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 1447 divákov

HK Poprad - MHK 32 Liptovský Mikuláš 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)
Góly: 53. Handlovský (Vandas, Preisinger), 60. Preisinger (Kozák, Vandas) - 10. L. Lunter (Vybíral, Kurali), 24. Piatka (Kriška, Petran), 49. Sukeľ (Kurali). Rozhodovali: Štefik, Juhász - Soltész, D. Konc ml., vylúčení: 4:2, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, 1521 divákov

Dukla Trenčín - HC'05 iClinic Banská Bystrica 2:1 pp (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)
Góly: 44. Mikyska (Alderson, Sládok), 64. Mikyska - 42. Gabor (Kabáč). Vylúčení: 4:5, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Baluška, D. Konc st. - J. Konc ml., Orolin, 4120 divákov

MAC Újbuda - Slovan Bratislava 1:5 (1:2, 0:2, 0:1)
Góly: 10. K. Nagy (McNally, Majoross) - 5. Zigo (Podlipnik, Puliš), 18. Jendek (Abdul, Meszároš), 23. Zigo (Šedivý, Meszároš), 39. Puliš (Abdul, Bačík), 44. Abdul (Zigo, Bačík). Rozhodovali: Adamec, Novák - Synek, Rojík, vylúčení: 3:1 na 2 min, navyše: Sorfon (MAC) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 847 divákov

HK Dukla Ingema Michalovce - HC Košice 2:3 pp a sn (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 39. Ventela (Juusela), 59. Mesikammen (Ventela, Mašlonka) - 6. Vrábeľ (Suja), 46. Repe (Klhúfek), rozh. sam. nájazd M. Chovan. Vylúčení: 3:5, navyše: Ružička (Košice) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Tscherrig, Snášel - Šoltés, Jobbágy