Tipsport liga: Slovan natiahol bodovú šnúru na 15 zápasov

Vo vynikajúcej atmosfére mal od úvodu prevahu Slovan.

Roman Žitný zo Slovana
Roman Žitný zo Slovana Foto: TASR

Hokejisti Slovana Bratislava zdolali v nedeľnom 22. kole Tipsport Ligy HK Nitra 4:1 a na čele tabuľky majú už jedenásťbodový náskok pred obhajcom titulu z Banskej Bystrice. "Barani" však majú o dva zápasy menej. Zverenci Romana Stantiena natiahli šnúru zápasov, v ktorých bodovali, na pätnásť, v štrnástich zvíťazili.

Slovan Bratislava - HK Nitra 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)

Góly: 40. Abdul (Bačik, Zigo), 41. Žitný (Sersen), 55. Zigo (Meszároš), 59. Puliš (Zigo) - 52. Scheidl (Morrison, Blackwater). Rozhodovali: Novák (SR), Rencz - Kis-Király (obaja Maď.), Kacej (SR), vylúčení: 3:2, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 6585 divákov

Slovan: Brust - Bačik, Sersen, Hudec, Meszároš, Šedivý, Podlipnik - Puliš, Zigo, Abdul - Jendek, Viedenský, Matoušek - Pance, Kukumberg, Bondra - Žitný, Urbánek, Petráš - Sloboda

Nitra: Hanuljak - Morrison, Mezei, Versteeg, Olsen, Sloboda, Rais, Rácz - Scheidl, Kerbashian, Blackwater - Koyš, Kollár, Čaládi - Csányi, Šimun, Fominykh - Hvizdoš, Minárik, Hrušík

Vo vynikajúcej atmosfére mal od úvodu prevahu Slovan, ktorý mal aj prvé strelecké pokusy. Hanuljak sa najviac zapotil po strele Jendeka z medzikružia. Oba tímy potom veľmi dobre korčuľovali, hralo sa hore-dolu. V 11. minúte hral Slovan prvú presilovku, zatlačil súpera do defenzívy, ale ten sa ubránil. Výborný hokej pokračoval, ale v prvej tretine gól nepadol.

Po prestávke ako prvý nebezpečne vystrelil Sersen, ale jeho delovka skončila na betónoch Hanuljaka. Ešte väčšiu šancu mal v 24. minúte Abdul, ktorý v bránkovisku miešal s pukom, ale nedokázal ho zasunúť do siete. V polovici zápasu sa individuálne predral pred bránku Petráš, bol však faulovaný a jeho strela nemala razanciu. V početnej výhode domáci pálili najmä od modrej čiary, ale nitriansky brankár podržal tím. Na druhej strane spomedzi kruhov vystrelil Koyš a za Brustom zazvonila pravá žrď. Ďalšiu šancu mal Puliš, ale ani on nerozvlnil sieť po úniku a strele z pravej strany. To sa podarilo až Abdulovi v závere druhej tretiny, keď šikovne tečoval strelu Bačika na 1:0.

Slovanu trvalo v tretej tretine iba 43 sekúnd, aby sa dostal do dvojgólového náskoku. Žitný vystrelil z pravého kruhu a poslal puk do siete ponad rameno Hanuljaka. Zápas mal aj po tomto góle grády, hostia sa snažili upraviť výsledok, to sa im podarilo v 52. minúte. V presilovej hre napriahol od modrej čiary Morrison, jeho strelu poslal do siete tečom Scheidl. Arbitri si ešte platnosť gólu potvrdili u videorozhodcu, pretože domáci reklamovali vysokú hokejku. Slovan potom potvrdil triumf, zatlačil Nitru, šance mali Zigo a Abdul, ale ujala sa až druhá strela Ziga, ktorý upravil na 3:1. Konečné skóre zápasu stanovil strelou do prázdnej bránky Puliš pri power play Nitry.

Hokej-TL: HC Nové Zámky - Dukla Ingema Michalovce 5:6

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v zápase nedeľného 22. kola Tipsport Ligy na ľade HC Mikron Nové Zámky 6:5. Skóre otočili v tretej tretine, v ktorej rozhodli dvoma gólmi, že domáci zostanú na poslednom mieste v tabuľke.

HC Mikron Nové Zámky - HK Dukla Ingema Michalovce 5:6 (1:3, 4:1, 0:2)

Góly: 20. Hruška (Mikula, Andisík), 30. Rogoň (Urban, Drtina), 34. Stupka (Pospíšil), 38. Fereta (Hruška), 40. Rogoň (Hruška) - 7. Kolba (Safaralejev, Hričina), 11. Spilar (Giľák, Galamboš), 12. Linet (Safaralejev, Hričina), 40. Galamboš (Giľák), 43. Mašlonka (Ventelä, Spilar), 50. Mašlonka (Dalhuisen). Rozhodovali: Lokšík, Juhász - D. Konc ml., Soltész, vylúčení: 6:7 na 2 min, navyše: Pospíšil 10 min osobný trest za bitku - Lalancette 10 min osobný trest za bitku, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 964 divákov

Nové Zámky: Kristín (12. Pavlas) - Hatala, Ordzovenský, Pavúk, Mikuš, Drtina, Šmach, Fereta - Pospíšil, Hruška, Stupka - Bajtek, Fábry, Múčka - Rogoň, Urban, Jurík - Mikula, Andrisík

Michalovce: Trenčan (34. Surák)- Ventelä, Dalhuisen, Kolba, Mesikämmen, Novický, Vorobjev, Zekucia - Mašlonka, Lalancete, Juusela - Spilar, Galamboš, Giľák - Hričina, Linet, Safaralejev - Hvila, Toma, Mesaroš

Hokej-TL: HC'05 Banská Bystrica - HKM Zvolen 1:2

Banská Bystrica 17. novembra (TASR) - Hokejisti HKM Zvolen uspeli v šlágri nedeľného 22. kola Tipsport Ligy na ľade obhajcu titulu HC'05 iClinic Banská Bystrica 2:1. Oba góly dali už v prvej tretine a k svojmu súperovi sa v tabuľke priblížili na päť bodov.

HC'05 iClinic Banská Bystrica - HKM Zvolen 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)

Góly: 57. Southorn (Jääskelainen) - 6. M. Halama (Thompson, Švarný), 9. Kelemen (Štrauch). Rozhodovali: Štefik, P. Stano - Bogdaň, Ordzovenský, vylúčení na 2 min: 12:13, navyše: Hrnka 10 min za vrazenie na mantinel, Lamper 10+DKZ za nešportové správanie, Ďatelinka 10 min za zhodenie rukavíc, Nemčík 10 min za nešportové správanie - Betker 10 min za zhodenie rukavíc, S. Petráš 5+DKZ za napadnutie, Marcinek 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2841 divákov (vypredané)

Banská Bystrica: Beskorowany - Mihálik, Southorn, J. Brejčák, Ďatelinka, Cardwell, Nemčík, Zubák - Jääskelainen, Marek Slovák, Hickmott - Bartánus, A. Šťastný, Šille - Hrnka, Bubela, Lamper - Gabor, Tamáši, Kabáč - Fafrák (od 17. min)

Zvolen: T. Tomek - Corrin, Betker, S. Tomko, Švarný, Drgoň, Maier, Fatul - Štrauch, Špirko, Kelemen - B. Mráz, M. Halama, Thompson - McPherson, Trotter, Bonis - Marcinek, S. Petráš, Tibenský - Kolenič

Hokej-TL: MHK 32 Liptovský Mikuláš - HC 07 WPC Koliba Detva 2:3

Hokejisti Detvy zvíťazili v nedeľňajšom zápase 22. kola Tipsport Ligy na ľade Liptovského Mikuláša tesne 3:2.

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HC 07 WPC Koliba Detva 2:3 (1:2, 0:1, 1:0)

Góly: 11. J. Sukeľ, 46. Ru Huna (Oško, Vybiral) - 4. Šišovský (Zuzin, Chovan), 7. Gašpar (Turan, Podešva), 27. Zuzin (Gachulinec, Sýkora). Rozhodovali: Tscherrig, Snášel - Šoltés, Jobbágy, vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, 1120 divákov

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Romančík - Petran, Droppa, Nemec, Kurali, Mezovský, Roman, Smutný, Stehlík - J. Sukeľ, Piatka, Kriška - Vybiral, Oško, L. Lunter - Nechaj, Uhrík, Michalík - Ri. Huna, Ró. Huna, Ru. Huna

HC 07 WPC Koliba Detva: Petrík - Gachulinec, Chovan, Kuklev, Golian, Jendroľ, F. Fekiač, Turan - Sýkora, Zuzin, Šišovský - Žilka, Podešva, Gašpar - Král, V. Fekiač, Čenka - Ľupták, Valent, Čacho - Török

Hokej-TL: Dukla Trenčín - MAC Újbuda 9:2

Hokejisti Dukly Trenčín triumfovali v nedeľnom domácom zápase 22. kola Tipsport Ligy nad maďarským účastníkom MAC Újbuda vysoko 9:2.

Dukla Trenčín - MAC Újbuda 9:2 (3:1, 4:0, 2:1)

Góly: 1. Bezúch (McCormack, Alderson), 2. McCormack (Švec), 3. Hlinka (Balán), 31. Balán (Valach), 31. Hlinka (Balán, Ďurina), 34. McCormack (Mikyska, Alderson), 35. Alderson (McCormack, Mikyska), 50. Sádecký (Starosta, Tomek), 52. Valach (Bartovič, Rajnoha) - 3. Majoross (Szigeti), 60. Pitt (Klempa, K. Nagy). Rozhodovali: Müllner, Goga - Orolín, Rojík, vylúčení: 9:11, presilovky: 3:0, oslabenia: 1:0

Trenčín: Tomek - Starosta, McCormack, Štach, Rajnoha, Kajínek, Sládok, Stacha - Bezúch, Mikyska, Alderson - Valach, Sádecký, Bartovič - Hlinka, Balán, Chromiak - Džugan, Švec, Ďurina - Ferényi

Újbuda: Halász (3. Bálisz) - Garát, Carlisle, McNally, Macaulay, Fejes, Poszgai - Terbócs, Stretch, Sofron - Orbán, K.Nagy, Bodó - Klempa, Pitt, Pápa - Kreisz, Majoross, Szigeti

Hokej-TL: DVTK Jegesmedvék Miškovec - HC Košice 3:1

Hokejisti DVTK Jegesmedvék Miškovec zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí 22. kola Tipsport Ligy na domácom ľade na Košicami 3:1 a ukončili štvorzápasovú víťaznú sériu "oceliarov".

DVTK Jegesmedvék Miškovec - HC Košice 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Góly: 8. Beach (Dudás, Ross), 45. Harrison (Galanisz), 60. Beach - 3. Jokeľ (Koch, Michalčin). Rozhodovali: Korba, Kalina - Beniač, Stanzel, vylúčení: 7:6 na 2 min, navyše: Belluš (Košice) 10 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1411 divákov

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Rajna - Vandane, Láda, Dudás, Ross, Szirányi, D. Kiss, Vojtkó - Részegh, Vas, Beauvillier - Rodman, St. Pierre, Beach - Harrison, Galanisz, Miskolczi - P. Kiss

HC Košice: Škorvánek - Repe, T. Slovák, Ružička, Čížek, Koch, Michalčin, Bučko - Haščák, M. Chovan, Belluš - Klhůfek, Skokan, Květoň - Jokeľ, Suja, Rapáč - Vrábeľ, Bortňák, Milý