21. 11. 2019 10:12 | TORONTO/TASR

Babcock už nie je trénerom Toronta. Krk mu zlomili neuspokojivé výsledky

Babcock patrí k najúspešnejším trénerom v lige.

Na archívnej snímke z 25. apríla 2019 tréner Toronta Maple Leafs Mike Babcock odpovedá na otázky novinárov.
Na archívnej snímke z 25. apríla 2019 tréner Toronta Maple Leafs Mike Babcock odpovedá na otázky novinárov. Foto: TASR/Christopher Katsarov/The Canadian Press via AP

Vedenie hokejového klubu NHL Toronto Maple Leafs prepustilo trénera Mikea Babcocka. Vo funkcii ho nahradil kouč Toronta Marlies v AHL Sheldon Keefe. Informoval o tom oficiálny web profiligy.

O miesto ho pripravila zlá forma a neuspokojivé výkony, keď "javorové listy" získali z uplynulých šiestich zápasov iba bod a v tabuľke Východnej konferencie figurujú na 10. mieste. "Herný prejav mužstva nespĺňal naše očakávania. Nehráme dobre v obrane a chýba zmysel pre detail, dokonca ani náš útok nemá takú výbušnosť, akou je známy," uviedol prezident Toronta Brendan Shanahan.

Babcock patrí k najúspešnejším trénerom v lige. Na konte má dve olympijské zlaté medaily s Kanadou, s Detroitom v roku 2008 získal Stanleyho pohár. V Torontu pôsobil päť sezón, v uplynulých troch doviedol tím do play off. V ani jednom prípade však nedokázal postúpiť z prvého kola Východnej konferencie.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Hokej