22. 12. 2019 08:15 | NEW YORK/TASR

Halák nezabránil prehre Bostonu

Pánikov Washington zdolal Černákovú Tampu Bay

Craig Smith (Nashville Predators) strieľa cez brankára Bostonu Bruins Jaroslava Haláka Foto: AP Photo/Michael Dwyer

Hokejisti Bostonu Bruins podľahli v noci na nedeľu v NHL na vlastnom ľade Nashvillu Predators 3:4 po predĺžení. V bránke domácich bol Slovák Jaroslav Halák a pripísal si 25 zákrokov. Kapitán "medveďov" Zdeno Chára odohral 19:31 minúty bez bodového zápisu. Boston prehral tretíkrát za sebou.

Montreal Canadiens aj s Tomášom Tatarom prehral v Edmontone 3:4. Slovenský krídelník si pripísal dva mínusové body. Hostia dokázali dvakrát vyrovnať, pričom po 12 minútach duelu prehrávali 0:2. Dva body za gól a asistenciu dosiahli v drese Oilers Leon Draisaitl a Connor McDavid a stali sa šiestymi spoluhráčmi za uplynulých 30 rokov, ktorí pokorili 60-bodovú hranicu za menej ako 40 zápasov.

V súboji Richarda Pánika s Erikom Černákom sa tešil útočník Washingtonu. Capitals doma zdolali Tampu Bay 3:1. Ani jeden zo Slovákov nebodoval. Pánik v domácom drese absolvoval 8:41 minúty a na konte mal plusový bod, obranca "bleskov" Černák počas 15:41 minúty na ľade inkasoval iba mínusový bod.