17. 01. 2020 21:10 | DETVA/TASR

Tipsport Liga: Slovan vyhral nad Detvou tesne 4:3

Domáci začali aktívnejšie a v úvode sa dočkali aj vedúceho gólu.

Zľava Tomáš Matoušek a Michal Sersen zo Slovana Bratislava oslavujú gól proti Košiciam. Foto: TASR

Hokejisti HC Slovan Bratislava zvíťazili v piatkovom zápase 41. kola Tipsport Ligy doma nad HC 07 WPC Koliba Detva tesne 4:3 a dosiahli piaty triumf v sérii. "Belasí" sa vďaka trom bodom dostali na čelo tabuľky o bod pred Bystricu, tá však odohrala o dve stretnutia menej.

Slovan Bratislava - HC 07 WPC Koliba Detva 4:3 (1:2, 2:0, 1:1)

Góly: 3. Žitný (Urbánek, Šedivý), 28. Abdul, 35. Basaraba (Kytnár, St. Pierre), 55. Puliš (Abdul, Bačik) - 16. Žilka (Šišovský, Gachulinec), 20. Žilka (Šišovský, V. Fekiač), 55. F. Fekiač (Šišovský). Rozhodovali: Stano, Kókai - Vyšný, Soltész, vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 4653 divákov.

Slovan Bratislava: Habal - Bačik, Sersen, Štajnoch, Meszároš, Šedivý, Kučný, Demo - Puliš, Zigo, Abdul - Basaraba, St. Pierre, Bondra - Kukumberg, Kytnár, Matoušek - Jendek, Urbánek, Žitný - Petráš, Sloboda

HC 07 WPC Koliba Detva: Petrík - Golian, Mart. Chovan, Andersons, F. Fekiač, Jendroľ, Turan, Gachulinec - Žilka, Čacho, Šišovský - Král, Podešva, Ščurko - Török, Valent, Gašpar - Lalík, V. Fekiač, Čenka

Domáci začali aktívnejšie a v úvode sa dočkali aj vedúceho gólu. Už v 3. minúte ho dosiahol Žitný, ktorý využil dobrú prihrávku Urbánka - 1:0. Slovan mal viac z hry i šancí aj v ďalšom priebehu. V dobrých pozíciách sa ocitli Bondra i Matoušek, najbližšie k druhému gólu bol vo 8. minúte Abdul, ale jeho strela z príklepu opečiatkovala len žŕdku Petríkovej bránky. Postupne sa osmelila aj Detva a záverečná päťminútovka jej vyšla výborne. Najprv v 16. minúte vyrovnal Žilka, ktorému nabil medzi kruhy Šišovský, následne Detvania ubránili oslabenie a štyri sekundy pred sirénou sa dokonca dostali do vedenia. Opäť bola úspešná akcia Šišovského so strelcom Žilkom - 1:2.

V 22. minúte mohlo byť už 3:1 pre hostí, ale Gašpar sám pred Habalom neuspel. V 27. minúte prišlo vzájomné vylúčenie Žitného s Golianom za sekanie a hra 4 na 4 sa viac vydarila domácim. Po samostatnej akcii sa presadil Abdul, ktorý prekľučkoval s pukom od mantinelu až do bránky - 2:2. Vzápätí sa výborne predviedol Petrík, keď zmaril prečíslenie Štajnocha s Kytnárom. V 33. minúte išiel na trestnú Török a Slovan početnú výhodu využil tri sekundy pred jej koncom, keď sa presadil Basaraba. V záverečných sekundách mohol vyrovnať Šišovský, ale vyznamenal sa Habal.

V úvode tretieho dejstva sa hra veľmi kúskovala, Slovan dobre forčekoval a nedovolil súperovi vypracovať si šance. Tempo tak upadlo a v prvých desiatich minútach nevideli diváci ani jednu gólovú šancu. Slovan hrozil z kontier, po jednej z nich v 52. minúte vypálil Jendek, ale Petrík si poradil. Detve sa predsa podarilo vyrovnať v 55. minúte, keď F. Fekiač tečoval Šišovského strelu. No tento stav vydržal len 50 sekúnd a Slovan opäť viedol zásluhou Puliša. Dráma pokračoval, keďže následne išiel na trestnú domáci Meszároš. V 58. minúte mohol vyrovnať a skompletizovať hetrik Žilka, ale Habal jeho strelu z otočky vyrazil. Na druhej strane sa dostal do brejku Abdul, obranca hostí ho zastavil faulom a tak nasledovalo trestné strieľanie. Abdul skúsil kľučku, ale Petríka neoklamal. Detva to v závere skúsila bez brankára, ale vyrovnať sa jej už nepodarilo.

HK Poprad - HKm Zvolen 4:3 (1:0, 1:1, 2:2)

Góly: 8. Svitana (Zagrapan, Ulrych), 27. Takáč (Erving, Zagrapan), 55. Dalhuisen (Jacobs, Matúš Paločko), 58. Matúš Paločko (Erving, Jacobs) - 40. McPherson (Drgoň, Tomek), 47. Trotter (Špirko), 59. Špirko (Corrin). Rozhodovali: Štefik, Juhász - Durmis, Rojík, vylúčení: 8:9 na 2 min., navyše: Vandas (Poprad) 10 minút za nešportové správanie sa, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, 2694 divákov.

Poprad: Vošvrda - Kozák, Brejčák, Erving, Ulrych, Dalhuisen, Larkin, Česánek - Handlovský, Preisinger, Vandas - Takáč, Zagrapan, Svitana - Lapšanský, Jacobs, Matúš Paločko - Matej Paločko, Bjalončík, Kundrik

Zvolen: T. Tomek- Betker, Švarný, Corrin, Stephenson, Drgoň, Tomko, Chlepčok, Meliško - Kelemen, Trotter, Parks - McPherson, Špirko, M. Halama - Thompson, Mráz, Kolenič - Tibenský, P. Halama, Marcinek

HK Dukla Ingema Michalovce - HC'05 iClinic Banská Bystrica 3:2 pp (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)

Góly: 14. Ventela (Lalancette, Korhonen), 22. Galamboš (Giľák, Spilar), 63. Pukka (Mesikammen, Galamboš) - 34. Ihnačák (Hrnka), 51. Šille (Brejčák, Mlynarovič). Rozhodovali: Kalina, Korba - Smrek, Bogdaň, vylúčení: 4:3, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 3658

Michalovce: Trenčan (35. Surák) - Hančák, Ventela, Pukka, Mesikammen, Ťavoda, Vorobjev, Zekucia - Korhonen, Lalancette, Spilar - Hričina, Galamboš, Mašlonka - Safaralejev, Linet, Giľák - Chalupa, Šimun, Hvila - Borov

Banská Bystrica: Beskorowany - Southorn, Mihalik, Ďatelinka, Cardwell, Petrinec, Brejčák, Žiak, Lopejský - Jaaskelainen, Hickmott, Hohmann - Bartánus, Mlynarovič, P. Lamper - Hrnka, Bubela, Ihnačák - Kabáč, Gabor, Šille

HC Košice - MHk 32 Liptovský Mikuláš 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Góly: 15. Rapáč - 5. Vrábeľ (Tamáši, Rud. Huna), 38. Vybiral (Piatka, Michalčin). Rozhodovali: Fridrich, Goga - L. Beniač, Frimmel, vylúčení: 3:2 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 5626 divákov.

HC Košice: Škorvánek - Slovák, Koch, Pavlin, Růžička, Čížek, Zeleňák, Bučko - Majdan, Chovan, Haščák - Belluš, Skokan, Sukeľ - Rapáč, Bortňák, Klhůfek - Milý, Suja, Jokeľ
MHk 32 Liptovský Mikuláš: Zalivin - Kurali, Kramár, Droppa, Petran, Michalčin, Roman, Smutný, Mezovský - Rud. Huna , Tamáši, Vrábeľ - Vybiral, Piatka, Surový - Kriška, Rób. Huna, Ruch. Huna - Haluška, Oško, Uhrík