14. 02. 2020 21:58 | BRATISLAVA/TASR

Bystrica zdolala Trenčín po nájazdoch, Zvolen deklasoval Miškovec

Slovan bodoval naplno, keď triumfoval v Nitre

Tomáš Zigo zo Slovana Bratislava (vpravo) dáva gól brankárovi Nitry Adamovi Nagymu. Foto: TASR

Hokejisti Banskej Bystrice zdolali v piatkovom súboji 49. kola Tipsport Ligy na domácom ľade Trenčín 5:4 až po samostatných nájazdoch. Náskok "baranov" na čele tabuľky pred druhým Slovanom sa tak stenčil na dva body.

Úradujúci majster viedol v zápase 2:0, 3:1 i 4:2, no Dukla dokázala deväť sekúnd pred koncom tretej tretiny vyrovnať zásluhou Jozefa Šveca a vynútila si predĺženie. V nájazdovom rozstrele boli úspešní iba domáci Brian Ihnačák a Joona Jääskeläinen.

Druhý Slovan bodoval naplno, keď triumfoval v Nitre 4:1. Na tretej priečke zostávajú Košice, ktoré mali v piatok voľno. Štvrtý je naďalej Zvolen, ktorý deklasoval Miškovec 9:2. Hetrikom sa v domácom drese blysol Peter Zuzin. Zvolenčania potvrdili vynikajúcu formu, keď zvíťazili siedmykrát za sebou.

Poprad otočil na ľade MAC Újbuda z 0:2 na 3:2 a posunul sa na piatu priečku, keď preskočil Trenčín. Nové Zámky vyhrali nad Michalovcami 5:4 po predĺžení, víťazný gól strelil v 57. sekunde predĺženia Petr Obdržálek.

V dueli dvoch tímov z dna tabuľky posledný Liptovský Mikuláš napriek odchodu viacerých hráčov zdolal pred vlastnými fanúšikmi Detvu 2:0 a po troch prehrách sa tešil z trojbodového zisku. Naopak dvanásta Detva natiahla sériu bez bodu už na päť zápasov. Liptáci majú tri kolá pred koncom dlhodobej časti manko deväť bodov na Detvu, no výrazne horšie skóre.

Tipsport Liga - 49. kolo

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HC 07 WPC Koliba Detva 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Góly: 23. M. Surový (Tamáši, Kramár), 32. Vybiral (Oško, Piatka). Rozhodovali: Fridrich, Juhász - Vyšný, Soltész, vylúčení: 5:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 200 divákov

HK Nitra - HC Slovan Bratislava 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)
Góly: 39. Scheidl (Morrison) - 15. Urbánek (St. Pierre, Basaraba), 16. Zigo (Abdul, Pance), 55. Demo (Štajnoch, Kytnár), 57. Štajnoch (Pance, Viedenský). Rozhodovali: Kalina, Korba - Bogdaň, Orolin, vylúčení: 4:7, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 3386 divákov

HKM Zvolen - DVTK Jegesmedvék Miškovec 9:2 (2:1, 3:0, 4:1)

Góly: 16. Zuzin (Kubát, McPherson), 20. Thompson (Trotter, Corrin), 22. Zuzin (McPherson, Štrauch), 32. Tibenský (Betker), 36. Zuzin (Švarný, Corrin), 46. Halama (Betker, Švarný), 52. Tibenský (Petran, Marcinek), 55. McPherson (Mráz, J. Mikúš) 60. J. Mikúš (Štrauch) - 15. Láda (P. Kiss, Wehrs), 50. Szirányi (Valchař, P. Kiss). Rozhodovali: D. Konc st., Müllner - Krajčík, Gegáň, vylúčení: 4:6, presilovky: 3:0, oslabenia: 1:0, 1460 divákov

HC '05 iClinic Banská Bystrica - HK Dukla Trenčín 5:4 pp a sn (3:1, 0:1, 1:2 - 0:0, 1:0)
Góly: 3. Kriška (Bartánus, Mlynarovič), 4. Šoltés (Ihnačák, Ďatelinka), 6. Žiak (Fafrák), 49. Ďatelinka (Ihnačák), rozhodujúci nájazd Ihnačák - 5. Ferényi (McCormack), 37. Marek Hecl (L. Paukovček), 55. L. Paukovček (Sojčík, Štach), 60. J. Švec (Sádecký). Rozhodovali: Baluška, Štefik - D. Konc ml., J. Konc ml., vylúčení: 5:11, navyše: Hlinka (Trenčín) 10 minút za zhodenie rukavíc, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 2465 divákov

HC Mikron Nové Zámky - HK Dukla Ingema Michalovce 5:4 pp (1:1, 1:1, 2:2 - 1:0)
Góly: 10. Ondrušek (Mikula, Bajtek), 38. Jurík (Ordzovenský, Stupka), 52. Bajtek (Jurík), 55. Šille (Andrisík), 61. Obdržálek (Jurík) - 18. Kolba (Török), 29. Mesikämmen (Spilar, Lalancette), 56. Šimun (Borov), 60. Phillips (Lalancette, Pukka). Rozhodovali: Novák, Rencz, Frimmel, Kis-Király, vylúčení: 3:2, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 985 divákov