31. 03. 2020 16:14 | BANSKÁ BYSTRICA/rd

Všetko je inak! Banskej Bystrici zrušili udelený titul za predčasne ukončenú sezónu

Tipsport Liga tak, podobne ako takmer všetky európske ligy, nebude mať v ročníku 2019/2020 žiadneho majstra.

Hráči Banskej Bystrice oslavujú titul.
Hráči Banskej Bystrice oslavujú titul. Foto: TASR

Zo štvornásobnej zlatej šnúry napokon zišlo. Hokejisti Banskej Bystrice sa už nemôžu chváliť majstrovským titulom za predčasne ukončenú sezónu Tipsport Ligy.

Výkonný výbor Slovenského zväzu ľadového hokeja (VV SZĽH) na svojom zasadnutí 31. marca 2020 zrušil rozhodnutie ligovej rady, ktorá udelila "baranom" titul.

Súťaž tak, podobne ako takmer všetky európske ligy, nebude mať v ročníku 2019/2020 žiadneho majstra. O odňatí prvenstva informoval na svojom webe samotný klub. 

"Rozhodnutie akceptujeme a sme radi, že ukončilo traumatizáciu najmä športovej verejnosti, vyvolanú svojím prvým rozhodnutím. Rýchla, okamžitá a pohotová reakcia výkonného výboru SZĽH zabránila znevažovaniu mena nášho klubu a vytváraniu dojmu, že sme si titul pridelili sami.

Faktom však ostáva, že sme trojnásobní majstri SR v ľadovom hokeji. Počas tejto predčasne ukončenej sezóny sme do toho dali všetko a môžeme len skonštatovať – VYHRALI SME ČO SA DALO! Vyššia moc rozhodla, že sme nemohli vyhrať všetko, čo sme chceli," znie v stanovisku Banskobystričanov.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Hokej