07. 04. 2020 11:48 | WASHINGTON/TASR

Našla NHL riešenie? Sezónu by mohli dohrať v jednom štáte

Profiligu prerušili 12. marca až do odvolania pre pandémiu koronavírusu.

Logo NHL pred duelom Los Angeles proti Coloradu.
Logo NHL pred duelom Los Angeles proti Coloradu. Foto: TASR/AP

Zámorská hokejová NHL by mohla dohrať sezónu 2019/2020 v Severnej Dakote. Podľa portálu sportsnet.ca je to jedna z možností, o ktorej budú rokovať vedenie ligy s hráčskou asociáciou NHLPA.

Portál uvádza, že na dohratie sezóny, pravdepodobne bez divákov, treba viacero štadiónov, no Ralph Engelstad Arena Univerzity v Severnej Dakote by bola vhodným riešením.

Táto hala v meste Grand Forks už hostila MS juniorov v roku 2005, MS do 18 rokov v roku 2016 a svoje domáce zápasy tu hrá tím Fighting Hawks v univerzitnej lige NCAA.

Navyše tu už niekoľko rokov absolvuje predsezónnu prípravu Winnipeg Jets a štadión si v minulosti vyslúžil pochvalu aj od Waynea Gretzkého.

"Dostupnosť hotelov v Grand Forks by bola výzva. Zatiaľ nie je nič známe o logistike, alebo či by bol samotný štát ochotný usporiadať takúto udalosť. Táto oblasť však dáva zmysel, keďže je tu aréna, pravdepodobnosť, že sa bude hrať bez divákov a relatívne nízka hustota obyvateľstva. Len Montana, Wyoming a Aljaška majú nižšiu," napísal odborník sportsnet.ca Elliotte Friedman.

Na jednom mieste by sa mala dohrať aj basketbalová NBA. Najviac sa hovorí o Las Vegas. V bejzbalovej MLB zase zvažujú, že sa celá sezónu odohrá na zavretých štadiónoch v oblasti Phoenixu.

NHL a NHLPA by mali tento týždeň rokovať o možnostiach dohratia sezóny. Tú prerušili 12. marca až do odvolania pre pandémiu koronavírusu.

Do konca základnej časti súťaže zostáva odohrať 189 zápasov. Dlhodobá časť sa mala skončiť 5. apríla, o dva dni neskôr mali odštartovať vyraďovacie súboje.

V USA evidovali v utorok dopoludnia vyše 368.000 prípadov ochorenia COVID-19, 10.986 ľudí chorobe podľahlo.

Celosvetovo je v 209 krajinách/regiónoch potvrdených viac ako 1,35 milióna prípadov nákazy novým koronavírusom SARS-CoV-2, podľahlo mu vyše 75.000 osôb.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Hokej