21. 08. 2020 16:34 , článok bol aktualizovaný 21. 08. 2020 16:41 | BRATISLAVA/TASR

V hokejovom Slovane Bratislava je pozitívny hráč na COVID-19, mužstvo ide do karantény

Pretestovanie celého mužstva a realizačného tímu je naplánované na stredu 26. august.

Archívna snímka
Archívna snímka Foto: Profimedia.sk

Slovenský hokejový klub HC Slovan Bratislava v piatok ohlásil pozitívny test na koronavírus u jedného hráča. Z preventívnych dôvodov a v súlade s Opatreniami SZĽH pri organizácii športovej činnosti v ľadovom hokeji COVID-19 pre tréningový proces, prípravné zápasy a turnaje, odchádza týmto dňom celé mužstvo do päťdňovej karantény.

"Ide o hráča, ktorý sa s mužstvom pripravoval v letnom tréningovom kempe, absolvoval spoločné tréningy, ale nemal uzatvorenú platnú zmluvu. Keďže sa necítil dobre a pri vstupe do kabíny mu bola nameraná zvýšená teplota, absolvoval z vlastnej iniciatívy test.

Ten bol žiaľ pozitívny. Z preventívnych dôvodov a v súlade s Opatreniami SZĽH pri organizácii športovej činnosti v ľadovom hokeji COVID-19 pre tréningový proces, prípravné zápasy a turnaje, odchádza dnešným dňom celé mužstvo do päťdňovej karantény," potvrdil Slovan na oficiálnom webe.

Pretestovanie celého mužstva a realizačného tímu je naplánované na stredu 26. augusta v ranných hodinách. Z tohto dôvodu bol klub nútený zrušiť svoj prvý predsezónny prípravný zápas proti HC Kometa Brno, ktorý sa mal odohrať vo štvrtok 27. augusta.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Hokej