20. 11. 2020 16:34 | VSETÍN/rd

Český hokej smúti. Pri tragickej nehode zahynul niekdajší obranca (†43) Slovana Bratislava

S belasými získal aj majstrovský titul.

Zničené Michalovo auto.
Zničené Michalovo auto. Foto: Facebook/HZS Zlínského kraje

Český hokej smúti. Vo veku 43 rokov vo štvrtok (19.11.) zahynul pri dopravnej nehode bývalý obranca Michal Šafařík.

Na archívnej snímke hráči Slovana, sprava Miroslav Javín, Michal Šafařík, Daniel Seman a Petr Pavlas s trofejou za víťazstvo v z
Na archívnej snímke hráči Slovana, sprava Miroslav Javín, Michal Šafařík, Daniel Seman a Petr Pavlas s trofejou za víťazstvo v z Foto: TASR
 

Rodák zo Vsetína má okrem štyroch českých titulov s tamojším klubom v zbierke aj jeden slovenský, ktorý v roku 2003 získal v drese Slovana Bratislava.

Informáciu o tragickej udalosti, ktorá sa stala v časti Vsetína, priniesol Blesk. Automobil pri prejazde pravotočivou zákrutou zišiel doposiaľ neznámych dôvodov do protismeru mimo komunikácie, vošlo do lesa a zastavilo sa až v stromoch.

Bývalý hokejista nemal žiadnu šancu prežiť.
Bývalý hokejista nemal žiadnu šancu prežiť. Foto: Facebook/HZS Zlínského kraje
 

Časti akrosérie boli rozhádzané niekoľko metrov od auta, z ktorého zostala iba kopa šrotu. Hasiči, ktorí boli na mieste nehody ako prví, sa snažili hokejistovi pomôcť a dokonca ho aj resuscitovali. Napriek enormnej snahe aj záchranárov nemal šancu.

Šafařík odohral najviac zápasov za Olomouc, na sklonku kariéry sa vrátil do Vsetína. Za „belasých" v Slovane nastupoval v sezóne 2002/03, v 50 zápasoch nazbieral 12 bodov (6+6).

Auto sa zakliesnilo medzi stromy.
Auto sa zakliesnilo medzi stromy. Foto: Facebook/HZS Zlínského kraje
 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Hokej