13. 01. 2021 09:50 | TORONTO/tvnoviny.sk

NHL je späť. Na Dajto vám ponúkneme kanadský súboj ako remeň

Priamy prenos zápasu sa začína v noci zo stredy na štvrtok o 01:05 h na Dajto.

Upútavka na duel NHL Toronto - Montreal.
Upútavka na duel NHL Toronto - Montreal. Foto: TVNOVINY.sk

Najlepší svetový hokej je opäť tu. Po niekoľkomesačnej odmlke a pre pandémiu nového koronavírusu sa síce oneskorene, ale predsa rozbieha nový ročník zámorskej NHL.

Fanúšikom profiligy už tradične ponúkneme jeden z duelov prvého hracieho dňa. V rámci Severnej divízie to bude súboj tímov pôvodnej „Original six“ medzi Torontom Maple Leafs a Montrealom Canadiens.

Na súpiskách oboch tímov figurujú aj slovenskí hráči, či však dôjde k ich konfrontácii nateraz jasné nie je. Toronto totiž zaradilo obrancu Martina Marinčina na tzv „waiver listinu“, z ktorej však po ňom nesiahol žiadny iný klub.

Vedenie „javorových listov“ tak má teraz tri možnosti, čo s odchovancom košického hokeja urobí. Najpravdepodobnejšie sa javí možnosť, že ho pošle buď na farmu do AHL alebo ho zapíše do tzv. taxi tímu.

Tento rezervný tím je novinkou, ktorú zaviedlo vedenie ligy v čase pandémie koronavírusu. Pozostáva zo štyroch až šiestich hráčov, ktorí budú cestovať a trénovať s 23-členným prvým tímom a budú pripravení nastúpiť, ak by sa v A-mužstve objavili pozitívne prípady.

V zostave hostí by nemal chýbať útočník Tomáš Tatar. Ilavský rodák bol v predošlom skrátenom ročníku najproduktívnejším hráčom „Habs“, keď si v 68 dueloch základnej časti do štatistík prípisal 61 bodov za 22 gólov a 39 asistencií.

Priamy prenos zápasu Toronto - Montreal sa začína v noci zo stredy 13. 1. 2021 na štvrtok 14. 1. 2021 od 01:05 h. na Dajto, komentujú Marek Matušica a Tomáš Kurilla.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Hokej