13. 01. 2021 21:44 | NEW YORK/TASR

Pred štartom NHL má isté miesto na súpiskách 6 Slovákov, Jurčo a Fehérváry do taxi tímov

Jaroš, Marinčin a Lantoši mieria na farmy.

Fehérváry sa teší spolu s Ovečkinom a ďalšími spoluhráčmi z gólu.
Fehérváry sa teší spolu s Ovečkinom a ďalšími spoluhráčmi z gólu. Foto: Profimedia

Tesne pred štartom novej sezóny NHL zostalo na súpiskách profiligových klubov šesť slovenských hokejistov, všetci s jednocestnými zmluvami. Isté miesta vo svojich tímoch majú Jaroslav Halák (Boston), Andrej Sekera (Dallas), Erik Černák (Tampa Bay), Zdeno Chára, Richard Pánik (obaja Washington) a Tomáš Tatar (Montreal).

Na základnú 20 až 23-člennú súpisku sa nedostali obranca Martin Fehérváry (Washington) a útočník Tomáš Jurčo (Vegas), budú však súčasťou tzv. taxi kádra. To znamená, že budú s prvým tímom trénovať, cestovať na zápasy na klziskách súperov a v prípade potreby sa k nemu pripoja, ak by hráčov A-mužstva zasiahli zranenia či koronavírusová infekcia.

Miestenky v prvých tímoch si nevybojovali ani Christián Jaroš (Ottawa), Martin Marinčin (Toronto) a Róbert Lantoši (Boston). Kluby ich po konci prípravných kempov poslali na farmy a budú pokračovať v sezóne v nižšej zámorskej súťaži AHL.

Jej štart predbežne stanovili na 5. februára. Jaroša, Marinčina a Jurča predtým zaradili ich kluby na waiver listinu, z ktorej si ich však nikto nestiahol. Už v utorok putovali na farmy aj brankár Adam Húska (NY Ranges) a útočník Adam Ružička (Calgary). Informácie priniesol portál capfriendly.com.

Zoznam slovenských hokejistov v kluboch NHL k 13. januáru:

Boston Bruins - Jaroslav Halák (b)
Dallas Stars - Andrej Sekera (o)
Montreal Canadiens - Tomáš Tatar (ú)
Tampa Bay Lightning - Erik Černák (o)
Vegas Golden Knights - Tomáš Jurčo (ú)*
Washington Capitals - Zdeno Chára (o), Richard Pánik (ú), Martin Fehérváry (o)*
*-"taxi" tím

Komentáre ( 0)


VIAC Z Hokej