17. 01. 2021 08:14 | NEW YORK/TASR

Po dvoch zápasoch v novej sezóne má 30-ročný útočník na konte už tri presné zásahy.

Tomáš Tatar strieľa gól
Tomáš Tatar strieľa gól Foto: TASR/AP/Jason Franson

Slovenský hokejista Tomáš Tatar zaznamenal v zámorskej NHL dva presné zásahy do siete Edmontonu, ktorými výrazne prispel k triumfu Montrealu 5:1. Jeho prvý gól z 23. minúty sa neskôr ukázal ako víťazný, druhý pridal v 50. minúte. Po dvoch zápasoch v novej sezóne má 30-ročný útočník na konte už tri presné zásahy.

Oba góly Tatara boli ukážkové, hlavne druhý, keď vycvičil pri samostatnom úniku brankára. Slovenský hokejista bol ešte pri jednom góle svojho tímu, keď svojou aktivitou dotlačil obrancu, k tomu, že si dal „vlastenca" zadkom. Veľmi zaujímavý zásah zaznamenal aj Jeff Petry - hneď prvý vo videu.

1.20 (prvý gól) 2.10 (kuriozita), 3.35 (druhý gól)

Brankár Jaroslav Halák si vo svojom prvom vystúpení v novom ročníku zámorskej profiligy pripísal prehru. Jeho Boston podľahol v sobotňajšom dueli na ľade New Jersey 1:2 po predĺžení. Premiérovým gólom v NHL rozhodol o triumfe domácich bieloruský útočník Jegor Šarangovič necelé dve sekundy pred koncom predĺženia. Halák zaznamenal celkovo 29 úspešných zákrokov. Boston rovnakého súpera zdolal vo štvrtok 3:2 po nájazdoch.