26. 01. 2021 08:00 | VANCOUVER/TASR

Vancouver rozdrvil Ottawu 7:1, premiérový hetrik Suttera

Tridsaťjedenročný center strelil svoj prvý gól v 10. minúte, keď v páde chrbtom k bránke otvoril skóre.

Brandon Sutter
Brandon Sutter Foto: TASR/Jonathan Hayward/The Canadian Press via AP

V jedinom zápase NHL v noci na utorok zvíťazili hokejisti Vancouveru nad Ottawou hladko 7:1. V domácom drese zaznamenal premiérový hetrik v profilige útočník Brandon Sutter. Tridsaťjedenročný center strelil svoj prvý gól v 10. minúte, keď v páde chrbtom k bránke otvoril skóre.

V 38. minúte za stavu 3:1 pridal ďalší zásah v oslabení, do brejku ho vyslal Antoine Roussel a Sutter trafil ukážkovo do pravého horného rohu. Hetrik skompletizoval 54 sekúnd pred koncom, keď obral o puk Tima Stützleho, natlačil sa pred nemeckého nováčika a blafákom prekonal Matta Murrayho v bránke hostí. Tanner Pearson prispel k víťazstvu gólom a asistenciou, kapitán Bo Horvat mal dve asistencie. Prvý gól v NHL dal fínsky obranca Olli Juolevi, draftová päťka z roku 2016. Canucks sa mohli spoľahnúť aj na svojho brankára Thatchera Demka, ktorý predviedol 35 úspešných zákrokov a tešil sa z prvej výhry v sezóne. O jediný gól Senators sa v druhej tretine postaral Austin Watson.

Canucks vybojovali tretí triumf v sezóne a posunuli sa na piate miesto v tabuľke kanadskej Severnej divízie. "Senátorom" nepomohol ani návrat Stützleho do zostavy po menšom zranení, utrpeli piatu prehru v sérii a zostali na poslednej siedmej priečke. Oba tímy sa vo vancouverskej Rogers Arene stretnú v tomto týždni ešte dvakrát.

NHL - sumár:
VANCOUVER CANUCKS - OTTAWA SENATORS 7:1 (2:0, 2:1, 3:0)
Góly: 10. Sutter (Edler), 15. Motte (Beagle), 33. Pearson (Höglander), 38. Sutter (Roussel), 53. Hughes (Horvat, Pearson), 56. Juolevi (Horvat), 60. Sutter - 32. Watson (Chabot, Reilly). Brankári: Demko - Murray, strely na bránku: 35:36.