27. 01. 2021 09:51 | BRATISLAVA/rd

Koľko by nás stál šampionát na Slovensku? Oproti posledným MS ide o tretinovú čiastku

Prezident SZĽH Miroslav Šatan potvrdil záujem s dôvetkom, že tejto myšlienke sú naklonení aj členovia vlády.

Zimný štadión Ondreja Nepelu.
Zimný štadión Ondreja Nepelu. Foto: TASR

V posledných dňoch čoraz viac na Slovensku rezonuje informácia, že naša krajina je reálne v hre o organizovanie tohtoročného svetového šampionátu v hokeji.

Prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Miroslav Šatan potvrdil záujem s dôvetkom, že tejto myšlienke sú naklonení aj členovia vlády.

V prospech Bratislavy hovorí infraštruktúra. Možnosť prípadnej „bubliny“, aká bola napríklad na prelome rokov na juniorskom svetovom šampionáte v Kanade, tu je najbezpečnejšia.

Ako informujú Hospodárske noviny, rozpočet pre tohtoročné MS by sa mohol pohybovať na úrovni šiestich miliónov eur, pritom pred dvomi rokmi zhltol turnaj v Bratislave a Košiciach okolo 18 miliónov eur.

Dôvodom vtedy boli zvýšené náklady na bezpečnosť desiatok tisíc návštevníkov, ako aj rôzne pridružené služby. Nakoľko stále zúri pandémia nového koronavírusu je takmer isté, že MS 2021 budú opäť bez divákov.

Výdaje sa tak budú týkať prakticky len prísnych hygienických štandardov s vytvorením tzv. „bubliny".

Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) deklarovala, že všetky náklady, ktoré novej hostiteľskej krajine vzniknú, pokryje zo svojich rezerv.

SZĽH by tak mal len minimálne alebo ani žiadne dodatočné výdavky spojené s organizovaním turnaja. Treba však dodať, že pre prázdne tribúny a zatvorené bufety budú mať organizátori nulový zisk.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Hokej