25. 03. 2021 11:46 | MOSKVA/rd

Mama hokejistu (†19), ktorý zomrel po zásahu pukom do hlavy, posiela „vinníkovi“ odkaz

Fajzutdinova trafil nahadzovaný puk do oblasti spánku a na ľade upadol do bezvedomia.

Portrét Timora Fajzutdinova.
Portrét Timora Fajzutdinova. Foto: TASR/AP

Matka zosnulého ruského hokejistu Timura Fajzutdinova, ktorý zomrel po tom, čo v zápase juniorskej MHL utrpel vážne zranenia hlavy a mozgu po zásahu pukom, uviedla, že neobviňuje hráča, ktorý Timura nešťastne usmrtil. Píšu o tom ruské médiá.

Elena Fajzutdinovová vyjadrila podporu Dmitrijovi Ťuvilinovi z Lokomotivu Jaroslavľ a uviedla, že si je vedomá toho, ako ťažké pre neho musí byť vyrovnať sa s touto situáciou.

„Chcem mu len povedať, že mu to nevyčítam, aj pre neho je to veľmi ťažké obdobie. Nemôže to brať ako chybu, proste to bola nehoda," povedala.

Matka nebohého hráča Dinama Moskva sa s Ťuvilinom chce osobne stretnúť. „Požiadala som vedenie ligy, aby mi poskytlo príležitosť stretnúť sa s ním, to sa však ešte nestalo," uviedla.

„Možno sa mi ten chlapec bojí pozrieť do očí. Preto s ním chcem hovoriť a povedať mu, že mu to nedávam za vinu. Chcem mu len povedať, že by teraz mal hrať aj za môjho syna a stať sa lepším a silnejším," skonštatovala.

Fajzutdinova trafil nahadzovaný puk do oblasti spánku a na ľade upadol do bezvedomia. Z ľadu ho záchranári okamžite odviezli na nosidlách do sanitky a následne putoval do nemocnice v Jaroslavli na jednotku intenzívnej starostlivosti.

Vyšetrenia odhalili, že hráč utrpel okrem iného zlomeninu spánkovej kosti a krvácanie do mozgu. Lekári ho zaintubovali a pripojili na prístroje, vzhľadom na vážny stav pacienta však nebol možný jeho prevoz na špecializovanú neurochirurgickú kliniku do Moskvy. Ako príčinu smrti uviedli ťažké poranenie mozgu.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Hokej