08. 07. 2021 12:10 | TAMPA/TASR

VIDEO: Kučerov sa po zisku Stanleyho pohára odviazal. Pred novinárov prišiel polonahý a s pivom

Ruský útočník sa druhý rok za sebou stal najproduktívnejším hráčom vo vyraďovačke.

Naladený Kučerov.
Naladený Kučerov. Foto: Reprofoto: YouTube/DK Pittsburgh Sports

Ruský hokejista Nikita Kučerov sa na tlačovej konferencii po záverečnom finálovom zápase play off NHL prezentoval viacerými uvoľnenými výrokmi.

Krídelník majstrovskej Tampy Bay prišiel pred žurnalistov polonahý, s plechovkou piva v ruke a v bujarej nálade.

Kučerov, ktorý sa druhý rok za sebou stal najproduktívnejším hráčom vo vyraďovačke, vyzdvihol výkony jeho krajana v bránke Lightning Andreja Vasilevského. Ten dostal trofej pre najužitočnejšieho hráča play off, no podľa Kučerova je to málo.

„Každý deň som mu hovoril: Si najužitočnejší hráč, si MVP celej ligy. Aj najlepší brankár. A oni dajú Vezinu (trofej pre najlepšieho brankára, pozn.) nejakému chlapíkovi z Vegas. Prvotriedna hlúposť,“ povedal Kučerov narážajúc na Vezinovu trofej v rukách Marca-Andreho Fleuryho z Vegas Golden Knights.

„'Vasy' získal dva poháre, bez neho by sme ich nemali. Je najlepší. Dnes nás znovu držal v zápase. Vychytal ďalšiu nulu,“ pripomenul čisté konto Vasilevského pri víťazstve 1:0 v piatom finálovom zápase, po ktorom „blesky“ získali Stanleyho pohár.

Dvadsaťosemročný Kučerov nenastúpil ani v jednom zápase v základnej časti, no v play off bol opäť jeden z najdominantnejších hráčov.

Kanadské bodovanie vyraďovacej časti vyhral s deväťbodovým náskokom pred spoluhráčom Braydenom Pointom.

V poslednom dueli sezóny síce nebodoval, no bol veľmi rád, že sa so svojím tímom už nemusel vrátiť na ďalší zápas do Montrealu.

„Som taký šťastný, že sme vyhrali tu v Tampe. Do Montrealu som sa už nechcel vrátiť. Ich fanúšikovia sa po predošlom zápase správali akoby vyhrali Stanleyho pohár. To si robia žarty? Ich finále bola predošlá séria,“ rypol si Kučerov.


Zdroj: YouTube/DK Pittsburgh Sports

VIAC Z Hokej