28. 07. 2021 19:12 | VANCOUVER/TASR

Jaroslav Halák sa upísal Vancouveru, za rok zarobí 1,5 milióna dolárov

Ďalšieho 1,5 milióna môže zarobiť na bonusoch.

Jaroslav Halák z Bostonu proti Floride.
Jaroslav Halák z Bostonu proti Floride. Foto: TASR/AP

Slovenský hokejový brankár Jaroslav Halák bude v kariére pokračovať vo Vancouveri. Ako neobmedzený voľný hráč podpísal s Canucks ročný kontrakt na 1,5 milióna dolárov, ďalších 1,5 milióna môže podľa TSN zarobiť na výkonnostných bonusoch. V kanadskom klube NHL nahradí Bradena Holtbyho, ktorého Canucks vykúpili zo zmluvy, v tandeme doplní Thatchera Demka.

Canucks zatiaľ kontrakt oficiálne nepotvrdili, no TSN už informovali o jeho štruktúre. Halák by mal získať 750.000 dolárov vo forme platu a ďalších 750.000 dolárov vo forme podpisového bonusu. Ďalší výkonnostný bonus 1,25 mil. dolárov môže získať, ak odchytá v nasledujúcej sezóne aspoň 10 zápasov. Ďalších 250.000 dolárov si pripíše na účet, ak bude mať úspešnosť zásahov minimálne 90,5 percenta.

Tridsaťšesťročný Halák odchytal uplynulé tri sezóny v Bostone, kde väčšinu času kryl chrbát Fínovi Tuukkovi Raskovi. V závere uplynulej sezóny sa však u Bruins herne chytil nováčik Jeremy Swayman a vytlačil Slováka z postu brankárskej dvojky "medveďov". V minulom ročníku odchytal za Boston 19 stretnutí, pričom mal priemer 2,53 gólu na zápas a úspešnosť zásahov 90,5 percenta. Po konci sezóny mu vypršala ročná zmluva na 2,25 mil. dolárov.

Halák odchytal v NHL celkovo 539 zápasov. Prpofiligovú kariéru odštartoval v Montreale Canadiens, pokračoval v St. Louis Blues, Washingtone Capitals, New Yorku Islanders, a naposledy v Bostone. Dvakrát získal William M. Jennings Trophy pre brankára chytajúceho v tíme s najnižším počtom inkasovaných gólov.


VIAC Z Hokej