06. 09. 2021 13:25 | TŘINEC/TASR

Marko Daňo podpísal zmluvu v českej extralige

Na zmluve sa dohodol s Třincom. V klube od neho očakávajú aj produktivitu.

Marko Daňo
Marko Daňo Foto: TASR/SZĽH - Andrej Galica

Slovenský útočník Marko Daňo sa stal novou posilou Třinca. S českým majstrom podpísal dvojmesačnú zmluvu s opciou do konca sezóny.

Daňo strávil uplynulých šesť rokov v zámorí, v NHL odohral v dresoch Winnipegu a Columbusu dokopy 141 zápasov.

„Prišli sme pred sezónou o hráčov, ktorí v tíme plnili kľúčové úlohy. Avizovali sme, že ešte jednu posilu zháňame. A veríme, že sme nesiahli vedľa. Marko je kvalitný útočník. Očakávame od neho bodový prísun. Je veľmi silný na puku, chodí do bránky a vyhráva osobné súboje. Je to veľmi silový korčuliar," povedal pre klubový web tréner Václav Varaďa.

Dvadsaťšesťročný Daňo si tak oblečie dres tímu, v ktorom niekoľko rokov pôsobil jeho otec Jozef. „Je krásne podpísať zmluvu v klube, ktorého história je s mojím otcom tak spätá. S vedením sme boli v kontakte celé leto, ale ja som mal ako prioritu stále angažmán v zahraničí, najlepšie v zámorí. Teraz som rád, že sme to dotiahli a môžem byť súťasťou tímu s výbornou históriou," uviedol Daňo, ktorý si už stihol s tímom aj zatrénovať.

„Bolo to rýchle, tempo dobré, na prvý tréning fajn. Som rád, že som práve v Třinci. Bol som ešte malý chlapec, ale mám doma fotku s otcom, Braňom Jánošom a Ľubom Sekerášom. Myslím, že stará hala v Třinci bola miesto, kde som si ako malý chlapec prvýkrát obul korčule. Je krásne sa vrátiť."


VIAC Z Hokej