21. 09. 2021 14:16 | ARIZONA/TASR

Arizona Coyotes oznámili dve zásadné novinky. Okrem výstavby novej haly zmenia logo

"Kojoti" chcú na pozemku postaviť nielen multifunkčnú športovú halu, ale aj reštaurácie, obchody a apartmány.

Radosť hráčov Arizony po góle proti Vegasu.
Radosť hráčov Arizony po góle proti Vegasu. Foto: TASR/AP

Klub zámorskej hokejovej NHL Arizona Coyotes hľadá svoj nový domov po tom, ako mesto Glendale oznámilo, že mu po sezóne 2021/2022 nepredĺži nájomnú zmluvu na využívanie Gila River Arény.

Coyotes v pondelok predložili návrh na výstavbu novej arény v arizonskom Tempe a zároveň odhalili vizualizáciu celého projektu, ktorý vyjde na 1,7 miliardy dolárov.

"Kojoti" chcú na pozemku postaviť nielen multifunkčnú športovú halu, ale aj reštaurácie, obchody a apartmány.

Financovanie projektu by mali zabezpečiť súkromní investori, klub by však chcel od mesta pomoc vo výške 200 miliónov dolárov na dodatočné náklady, vrátane výstavby infraštruktúry, uviedla agentúra AP.

Coyotes zároveň v pondelok informovali o zmene svojho loga. Od nadchádzajúcej sezóny sa vracajú k pôvodnému logu "Kachina" z ročníka 1996/97 a v tejto súvislosti upravia aj dresy tímu.

Pôvodné logo už používali od sezóny 2019/2020 na alternatívnych dresoch, kým hlava kojota z roku 2003 zostávala hlavným logom. Teraz sa k pôvodnému logu vracajú plnohodnotne.

Hráči Arizony, zľava Alex Galchenyuk, Vinnie Hinostroza, Richard Pánik, Michael Grabner a Nick Cousins proti Coloradu.
Hráči Arizony, zľava Alex Galchenyuk, Vinnie Hinostroza, Richard Pánik, Michael Grabner a Nick Cousins proti Coloradu. Foto: TASR/AP
 


VIAC Z Hokej