08. 12. 2021 09:32 | NEW YORK/TASR

VIDEO: Dvojica útočníkov Anaheimu sa postarala o nádherný gól, ktorý je kandidátom na gól sezóny

Dvojica hráčov Anaheimu sa postarala o jeden z najkrajších gólov tejto sezóny.

Trevor Zegras z Anaheimu (vpravo) proti Buffalu.
Trevor Zegras z Anaheimu (vpravo) proti Buffalu. Foto: TASR/AP

Dvojica útočníku Anaheimu Sonny Milano a Trevor Zegras sa postarala o jeden z najkrajších gólov tejto sezóny, čím pomohli Ducks k víťazstvu 2:0 na ľade Buffala.

Zegras si za bránkou Sabres zobral puk na hokejku, prehodil ho ponad hornú žrď Milanovi, ktorý ho vo vzduchu sklepol za chrbát Ukku-Pekka Luukkonena. Zdalo sa, že Zegras sa pokúsi o lakrosový gól, ktorý v zámorí volajú aj “Michigan”, ale napokon to na prekvapenie všetkých vyriešil inak a svojou kreativitou a akciou v štýle basketbalového “Alley-oop” nadchol hokejových expertov. „Videl som, že má za bránkou čas a tak som mu zakričal, nech spraví Michigan. On mi však prehodil puk ponad bránku a ja som ho len zrazil dnu,” opísal situáciu Milano.

Zegras sa po svojej najkrajšej asistencii v kariére držal za hlavu, ako keby neveril, že to vyšlo. „Počul som, že Sonny mi kričal ‘Michigan’, ale skúsil som mu to hodiť vo vzduchu. Stále nedokážem uveriť, že sa to podarilo,” povedal Zegras, ktorý so 16 asistenciami vedie v tejto štatistike poradie nováčikov. Víťazstvo Ducks vychytal Anthony Stolarz, ktorý chytil 25 striel a pripísal si piaty shutout v kariére.VIAC Z Hokej