Live
Sledujte NAŽIVO: Primátor Bratislavy Matúš Vallo približuje detaily testovania v hlavnom meste
Sledujte tu
07. 05. 2015 10:00 | BRATISLAVA/Michal Lukačovič

Hulváti! Slovenskí "fanúšikovia" vypískali nórsku hymnu

Takýchto fanúšikov si nezaslúžia ani hokejisti, ani slušný slovenský národ.

youtube.png
youtube.png

Slováci si v utorok večer spravili v ostravskej ČEZ Aréne poriadnu hanbu. A teraz nehovoríme o hokejistoch, ktorí podľahli Nórsku. Poriadne zlú vizitku celému národu spravili fanúšikovia, ktorí na začiatku nórskej hymny spustili hlasný piskot. Možno ich nebolo veľa, ale rozhodne ich bolo poriadne počuť.


Strašne som sa hanbil

Toto sa jednoducho nerobí. Je jedno koľko, s kým a za akých podmienok prehráte. Hlavnou vlastnosťou športovcov je pokora a schopnosť uznať víťaza. A presne takí istí musia byť aj fanúšikovia. Je jedno, že je nás v hale väčšina. Cez zápas môžeme kričať „MY SME TU DOMA," čo nám hrdlo ráči, ale na konci treba preukázať úctu lepšie mužstvu. Presne preto hrá po zápase iba jedna hymna - hymna víťazov. Aj keby bol na štadióne iba jeden nórsky fanúšik, v tom momente mal on výsadné právo, aby ho bolo počuť, ako spieva národnú pieseň.

Nestalo sa tak, slovenskí hulváti spustili piskot, za ktorý sa musel ospravedlňovať aj komentátor Pavol Gašpar a za ktorý sa hanbili všetci normálni ľudia v hale či doma pri obrazovkách. Hulváti zas raz spravili Slovensku „peknú vizitku".

„Strašne som sa hanbil," povedal po zápase slušný fanúšik Marcel, ktorý bol priamo v ČEZ Aréne.

Bitka Slovákov

Nebol to prvý incident z Ostravy, na ktorý Slováci nemôžu byť hrdí. Pred koncom prvej tretiny stretnutia so Slovinskom, keď sme prehrávali 0:1, sa v hľadisku strhla bitka. Nie však medzi slovinskými a slovenskými fanúšikmi. Slováci sa pobili navzájom.

„Všimli sme si, ako si dvaja, čo sedeli krížom pod sebou, začali normálne rozdávať rany. Potom sa zapojili aj ďalší," opisuje incident slušný fanúšik Vlado. Následne prišli na miesto ochrankári, no nikoho z bitkárov nevyhodili, keďže nevedeli, kto začal.

Vladovi sa podarilo nakrútiť koniec šarvátky:

 

Opäť sa ukázalo, že všetko je to o ľuďoch a nie o peniazoch. Astronomické ceny lístkov nevyženú dobytok zo štadiónov. Je jedno aký bohatý si, ale pokiaľ nemáš v sebe úctu a slušnosť, tak nemáš na štadióne čo robiť. Takúto hanbu by nám hokejisti nespravili, ani keby každý zápas prehrali 10:0. Možno je takýchto "fanúšikov" len hŕstka, ale naši hokejisti si ich rozhodne nezaslúžia a my, slušní fanúšikovia, tiež nie.


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z MS 2015