05. 05. 2016 11:28 , článok bol aktualizovaný 05. 05. 2016 15:30 | PETROHRAD, BRATISLAVA/zg, TASR

Hudáčkovci spolu nielen na izbe, aj v šatni

Podľa zverejnených fotografií sa naši chalani v šatni v hale Jubilejnyj rýchlo udomácnili.

Libor a Július Hudáčkovci v šatni našej reprezentácie na MS.
Libor a Július Hudáčkovci v šatni našej reprezentácie na MS. Foto: facebook.com/Slovak Ice Hockey Federation

Slovenskí hokejisti budú strávili prvý večer Petrohrade futbalovo, pretože niektorí si pozreli odvetné semifinále Ligy majstrov. Ich let z Bratislavy trval vyše dvoch hodín a zažili počas neho turbulencie.

Slovenskí hokejisti sa už zabývali v petrohradskom hoteli Solo Sokos Hotel Palace Bridge, ktorý sa na najbližšie dva týždne stane ich prechodným domovom. Po prvej noci v dejisku MS absolvovali vo štvrtok predpoludním tréning na suchu a vyrazili aj na krátku prechádzku k Športovému palácu Jubilejnyj, ktorý je od hotela vzdialený iba niečo vyše štvrťhodinku chôdze. Podľa zverejnených fotografií sa naši chalani v šatni v hale Jubilejny rýchlo udomácnili.


"Boli sme si trochu pozrieť pešiu zónu v meste, vyvetrať hlavu. Prešli sme sa peši k miestu, kde budeme hrať a mávať tréningy, čo si pochvaľujem, pretože nesedíme len v autobuse," vyjadril sa útočník Tomáš Hrnka.

Slovákov privítalo v Petrohrade príjemné slnečné počasie s teplotou nad 20 stupňov. Na prechádzku tak vyrazili v tričkách a ak bude takéto letné počasie pokračovať, najbližšie dni možno vytiahnu zo šatníka aj šortky.

"Počasie nám zatiaľ praje. Dvadsať stupňov je super," dodal Hrnka. Na prechádzku si zašiel aj kouč Zdeno Cíger. "S voľným časom budeme improvizovať tak, ako príde. V prvom rade sa každú voľnú chvíľu budeme snažiť využiť na nejakú oddychovku," uviedol.

Šampionát sa začína v piatok 6. mája a slovenskí reprezentanti nastúpi na prvý zápas v sobotu 7. mája proti Maďarsku.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z MS 2016