14. 05. 2016 10:08 | PETROHRAD/TASR

Meszároša prišli povzbudiť manželka aj mama

Mesto, ktoré pre početné kanály prezývajú "Benátky severu", na neho urobilo dojem.

Andrej Mészároš s manželkou na archívnej snímke.
Andrej Mészároš s manželkou na archívnej snímke. Foto: facebook.com/Andrej Meszaros

Andrej Meszároš si rovnako ako ostatní slovenskí hráči do sýtosti užil dva dni voľna na šampionáte. Tridsaťročný obranca sa snažil najmä vypnúť od hokeja a nabrať sily do ďalších zápasov.

"Snažil som sa nemyslieť na hokej, len tak oddychovať, pozrel nejaký film. Regenerácia je pre mňa veľmi dôležitá," zdôraznil.

Mamina je veľká fanúšička, s manželkou ma chodia na šampionáty povzbudiť vždy, keď môžu

Počas voľných dní sa venoval aj manželke a mame, ktorí ho prišli pozrieť do Petrohradu. "Bol som s nimi. Mamina je veľká hokejová fanúšička, s manželkou ma chodia na šampionáty povzbudiť vždy, keď môžu. Vlani v Ostrave to mali blízko, v podstate ani ten Petrohrad nie je tak vzdialený od domova. Keby sa hral šampionát v USA alebo Kanade, bolo by to ťažšie. Rodina ma nevidí celý rok, tak aspoň počas majstrovstiev ma prídu pozrieť," prezradil Meszároš.

V Petrohrade je už vyše týždňa, za ten čas mal možnosť obzrieť si tunajšie pamiatky. Mesto, ktoré pre početné kanály prezývajú "Benátky severu", na neho urobilo dojem.

"Je to jedno z najkrajších miest v Európe. Veľmi sa mi páči. Nemá klasickú ruskú náturu, ale viac takú európsku. Je to veľmi pekné mesto, dá sa tu veľa vidieť."

Hoci má mesto jeho obdiv, pri otázke, či by tu vedel aj žiť, už taký presvedčený nebol. "Neviem, žije tu päť miliónov ľudí, to je ako celé Slovensko. Bol by trochu problém s dennou dopravou... Ak by som tu dlhšie žil, znamenalo by to, že by som tu musel hrať. Samozrejme, SKA Petrohrad je jedno z najlepších mužstiev KHL. Mne sa končí v Novosibirsku zmluva, zatiaľ som žiadnu ponuku nedostal..."

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z MS 2016