19. 05. 2016 15:08 , článok bol aktualizovaný 19. 05. 2016 15:51 | MOSKVA/TASR

Fasel bude naďalej pokračovať ako šéf IIHF

Hlavnými bodmi jeho programu sú boj proti dopingu a rozvoj hokeja v Ázii.

Prezident IIHF René Fasel.
Prezident IIHF René Fasel. Foto: TASR

Prezidentom Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) bude aj v nasledujúcom funkčnom období Rene Fasel. Šesťdesiatšesťročného Švajčiara zvolili aklamačne na štvrtkovom kongrese v Moskve počas prebiehajúceho svetového šampionátu. Hlavnými bodmi jeho programu do roku 2020 sú boj proti dopingu a rozvoj hokeja v Ázii.

Bývalý zubár stojí na čele svetového hokeja 22 rokov, po znovuzvolení neavizoval zásadné zmeny v stratégii IIHF. V nasledujúcich voľbách už pre vekové obmedzenie nebude môcť kandidovať. "Nájsť nástupcu bude jedným z mojich prioritných cieľov. Je veľmi pravdepodobné, že sa ním stane niekto z vedenia organizácie zvoleného vo štvrtok," citoval Fasela web ČT Sport.

Fasel sa pokúsi zaistiť, aby aj na ďalších zimných olympijských hrách štartovali hokejisti zo zámorskej NHL. "Dosiaľ sme vždy uspeli vďaka tomu, že sme sa dohodli s našimi partnermi. Na ZOH sa tak zúčastnili najlepší z najlepších. Chceme, aby to platilo aj v rokoch 2018 a 2022. Zatiaľ to však nevyzerá príliš dobre. Rozhodne sa až okolo januára budúceho roka. Pozitívne je, že väčšina hráčov chce prísť na ZOH," povedal prezident IIHF.


VIAC Z MS 2016