13. 05. 2017 11:05 | KOLÍN/TASR

V zostave proti Rusom sa nič nezmenilo, Libora Hudáčka šľacha nestopne

Mimo zostavy bude Jakub Suja.

Brankár Jaroslav Janus a Libor Hudáček.
Brankár Jaroslav Janus a Libor Hudáček. Foto: TASR

Zostava slovenského tímu v zápase A-skupiny MS proti Rusku bude rovnaká ako v predošlom stretnutí s Nemeckom. V bránke opäť nastúpi Július Hudáček a mimo zostavy bude Jakub Suja. Na sobotňajšom rozkorčuľovaní chýbal útočník Libor Hudáček, ale problémy so šľachou nebudú prekážkou v štarte proti Rusku.

Libora Hudáčka nahradil v útoku s Vladimírom Draveckým a Pavlom Skalickým Jakub Suja. Ten však do zápasu proti Rusku nezasiahne.

"Libor má už dlhšie zapálenú šľachu, preto sme v jeho prípade zvolili tréning na suchu. Vo štvrtok trénoval, no radšej sme si povedali, aby to nedráždil. Na zápas však bude stopercentne pripravený," uviedol tréner Zdeno Cíger.

V bránke sa štvrtýkrát na turnaji objaví Július Hudáček. Podľa hlavného trénera má energiu, predstavuje istotu a tak bude rozbehnutým útočníkom Ruska čeliť práve on.

Energia nechýbala v stredajšom zápase proti Nemecku ani ostatným hráčom a tak sa zostava meniť nebude. "Chalani hrali dobre proti Nemecku. Budeme tak pokračovať aj proti Rusku. Keď budú hrať tak, ako hrajú proti Nemecku, tak budeme radi. Bola tam súdržnosť aj celkovo dobrý prejav hry. Vštepujeme chalanom, aby si to užili a ukázali sa v čo najlepšom svetle. Majú pred sebou kvalitného súpera a je na nich, ako sa k tomu postavia," poznamenal tréner Zdeno Cíger. 

Predpokladaná zostava SR:

J. Hudáček - Jánošík, Čerešňák, Mikuš, Gernát, Čajkovský, Sersen, Šedivý, Trška - Miklík, Bližňák, Haščák - Hrnka, Cingeľ, Kudrna - Skalický, L. Hudáček, Dravecký - Matoušek, Zigo, Šťastný
 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z MS 2017