15. 05. 2017 11:45 | BRATISLAVA/ Michal Lukačovič

Takéto sú prognózy pred zápasom, ktorý rozhodne o osude slovenského hokeja

Zrak slovenských fanúšikov sa dnes sústredí na duel Talianska s Dánskom.

Slovenskí fanúšikovia počas stretnutia s Nemeckom na MS 2017.
Slovenskí fanúšikovia počas stretnutia s Nemeckom na MS 2017. Foto: TASR

Pre niektorých možno prekvapenie, no viacerí to čakali. Slovensko na hokejových MS nebojuje o štvrťfinále, ale dúfa v záchranu. Nemá ju pritom vo vlastných rukách. Teoreticky síce áno, ale ako aj vyjadrenia zo šatne naznačujú, s bodom proti Švédsku sa už neráta.

„Verím, že nám Dáni pomôžu, pretože nemáme žiadnu šancu vyhrať ani so Švédmi. Ja chápem, že fanúšikovia majú nádej, ale nám chýba kvalita," povedal po nevydarenom zápase s USA Július Hudáček.

Ako naznačil brankár Hudáček, kľúčový zápas pre Slovensko bude duel, v ktorom ani hrať nebudeme. Súboj Talianska s Dánskom, ktorý začína o 16.15, preto budeme sledovať s napätím. Matematika je v tomto smere jednoduchá. Ak Taliani nevyhrajú v riadnom hracom čase, Slovensko sa zachráni a minimálne ďalšie dva roky bude hrať MS medzi elitou. Budúci rok totiž zostúpiť nemôžeme, keďže v roku 2019 sa koná šampionát v Bratislave a Košiciach.

Zázrak nás môže zachrániť aj v prípade, že Taliansku sa podarí získať tri body. Zostúpiť by totiž mohli ešte namiesto nás Bielorusi. Tí však nielen, že nemôžu bodovať s Nórskom, ale skóre tohto zápasu musia mať aspoň o gól horšie ako Slovensko so Švédskom.

Späť ku kľúčovému zápasu Dánsko - Taliansko. Akokoľvek strašidelne môžu zostupujúce scenáre vyzerať, až tak veľmi by sme sa báť nemali. Taliani podávajú na šampionáte najhoršie výkony (nerátajúc našich hokejistov, ktoré sú veľmi podobné) a ich šance proti Dánsku by nemali byť vysoké. Pravdou však je, že motiváciu majú vyššiu. Kým Taliani budú hrať o prežitie, Dánsku už o nič nejde, keďže vypadnúť nemôže a štvrťfinále má mimo dosah.

Odhliadnuc od motivácie, doterajšie výsledky hovoria jasnou rečou. Taliani sú typickým fackovacím panákom MS, ktorý má po šiestich zápasoch skóre 6:30. Naložil im každý, okrem Slovákov. Vďakabohu za ten Hudáčkov gól minútu pred koncom a nasledujúci Čerešňákov v predĺžení! Relatívne vyrovnanú partiu dokázali Taliani odohrať ešte s Lotyšskom, s ktorým prehrali iba 1:2.

Dánske skóre 11:22 síce tiež nie je najlepšie, no dali dvakrát viac gólov ako Taliani a o osem menej dostali. Dáni prehrali s Američanmi, Rusmi, Švédmi a v prvom zápase aj s Lotyšmi. V zápase so Slovenskom boli dve tretiny lepším mužstvom, no mali smolu. Slováci si totiž v závere zápasu vybrali svoju najlepšiu tretinu na šampionáte. Severania sa tak museli uspokojiť aspoň s dvoma bodmi. Ďalšie dva získali po vyrovnanom súboji s Nemeckom.

Aj stávkové kancelárie majú v tomto zápase jasno. Kurz na to, že Taliansko nezíska tri body je 1,20. Ich výhru oceňujú kurzom v rozmedzí 4,30 až 4,80. Ako im veríte vy?

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z MS 2017