28. 03. 2018 17:28 | BRATISLAVA/SZĽH

Ramsay zverejnil nomináciu na Švédsko, asistentom bude Petrovický

Sú tam aj mladíci z reprezentačnej dvadsiatky.

Člen realizačného tímu reprezentácie Ján Lašák a tréner Craig Ramsay.
Člen realizačného tímu reprezentácie Ján Lašák a tréner Craig Ramsay. Foto: TASR

Hokejová reprezentácia budúcotýždňovými zápasmi Euro Hockey Challenge proti Švédsku odštartuje záverečnú prípravu na majstrovstvá sveta v Dánsku. Zverenci trénera Craiga Ramsayho odohrajú proti trom korunkám dva zápasy - 5. apríla v Norrköpingu a 6. apríla v Oskarshamne.

Do nominácie sa dostali aj mladí hokejisti z reprezentačnej dvadsiatky, ktorí sa predstavili na januárových majstrovstvách sveta tejto vekovej kategórie v Buffale. Brankár Dávid Hrenák, obrancovia Martin Bodák a Martin Fehérváry aj útočník Filip Krivošík si tak s najväčšou pravdepodobnosťou odbijú premiéru aj v seniorskej reprezentácii.

„Naším cieľom je dať týmto mladým hráčom šancu. Uvidíme ako sú schopní hrať v národnom drese na najvyššej úrovni. Možno ešte nebudú pripravení hrať na majstrovstvách sveta, ale je to šanca pre nás vidieť ich a šanca pre nich spolupracovať s trénermi seniorského tímu, so staršími spoluhráčmi a vidieť, čo by pre nich mal byť ďalší krok v kariére," povedal na margo mladíkov tréner.

Okrem nich budú debutovať v národnom drese Mário Grman, Dávid Bondra, Eduard Šimun a Dávid Šoltés. Niektorí sa síce už predstavili v predchádzajúcich rokoch v olympijskom výbere do 23 rokov, v seniorskej reprezentácii to však pre nich bude prvotina.

Medzi najskúsenejších v kádri budú patriť brankár Lán Laco, obranca Marek Ďaloga a útočníci Libor Hudáček, Ladislav Nagy a Michel Miklík.

Nová tvár sa predstaví aj na lavičke. Asistentom trénera Ramsayho bude v dvojzápase proti trom korunkám exreprezentant a asistent trénera v HC Slovan Róbert Petrovický.

Róbert Petrovický na tréningu Dukly Trenčín.
Róbert Petrovický na tréningu Dukly Trenčín. Foto: TASR
 

„Hovorili sme spolu a prešli sme si aj videá toho, ako chceme, aby tím hral. Jedným z mojich cieľov pri národnom mužstve je pomáhať ostatným trénerom a dať im šancu na rozvoj. Teším sa preto na spoluprácu s Robom. Má veľa skúsenosti, poznáme sa, má dobrú angličtinu, takže môže prekladať hráčom, ktorí nerozumejú, aj mne," povedal o novom asistentovi tréner pre web SZĽH Craig Ramsay.


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z MS 2018