09. 04. 2018 10:17 | EDMONTON/TASR

Srdciar Sekera chce štartovať na MS aj napriek zdravotným problémom

Sekera by sa mohol k národnému tímu pripojiť v najbližších týždňoch.

Hokejista Anaheimu Ducks Nick Ritchie (vpravo) a hráč Edmontonu Oilers Slovák Andrej Sekera (v popredí) bojujú o puk.
Hokejista Anaheimu Ducks Nick Ritchie (vpravo) a hráč Edmontonu Oilers Slovák Andrej Sekera (v popredí) bojujú o puk. Foto: TASR/AP

Slovenský hokejový obranca Andrej Sekera chce napriek zdravotným problémom štartovať na májových MS v Dánsku. Zadák Edmontonu utrpel pred týždňom v zápase s Minnesotou menšie zranenie kolena a vynechal záverečné dva duely v základnej časti NHL.

"Rád by som pomohol reprezentácii na svetovom šampionáte. Stačí mi týždenný oddych, vrátim sa domov na Slovensko, kde sa na mňa pozrú lekári a ak budem zdravotne v poriadku, tak chcem na turnaji štartovať," povedal Sekera pre zámorské médiá.

Vicemajster sveta z Helsínk 2012 naskočil do sezóny až pred Vianocami, keďže sa zotavoval po jarnej operácii kolena. Dlhšie mu trvalo, kým sa dostal do správneho zápasového tempa, ku koncu ročníka jeho forma stúpala, no zabrzdilo ho opäť zranenie.

"Bolo to frustrujúce, ťažko sa naskakovalo späť do rozbehnutého kolotoča, no zranenia sú súčasťou hokeja. Tento rok som toho veľa neodohral, takže bolo mojím plánom ísť na majstrovstvá sveta," dodal pre nhl.com skúsený obranca "olejárov", ktorí už dávnejšie prišli o šancu postúpiť do play off.

Sekera by sa mohol k národnému tímu pripojiť v najbližších týždňoch. Naposledy nastúpil v reprezentácii na MS 2016 v Petrohrade, kde bol jej kapitán.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z MS 2018