13. 05. 2018 12:22 | KODAŇ/TASR

Országh prezradil zostavu na Rusov, zostáva jeden otáznik

Slováci sa naposledy stretli s Rusmi na zimnej olympiáde v Pjongčangu, kde ich prekvapujúco zdolali 3:2.

Craig Ramsey a Róbert Petrovický počas tréningu.
Craig Ramsey a Róbert Petrovický počas tréningu. Foto: TASR/ Martin Baumann

Slovenskí hokejoví reprezentanti by mali nastúpiť v pondelok o 16.15 h proti Rusku v rovnakej zostave, v akej sa predstavili v sobotňajšom zápase MS so Švédskom. O tom, ktorý brankár sa postaví medzi tri žŕdky, sa rozhodne až v deň zápasu.

"Uvidíme, aká bude situácia v pondelok, ale čo sa týka hráčov v poli, malo by to byť to isté. O tom, kto pôjde do bránky, rozhodneme zajtra pred zápasom," povedal asistent trénera Vladimír Országh.

Na nedeľňajšom dopoludňajšom tréningu sa predstavili všetci hráči okrem útočníka Ladislava Nagya. "Už je to starší pán, potreboval si dať niektoré veci dokopy, ale určite bude pripravený na zápas," zavtipkoval na jeho adresu Országh.

Hokejisti sa na tréningu venovali aj brejkovým situáciám a samostatným nájazdom. "Tie nájazdy boli také spestrenie na záver, aby mali chlapci zábavu a bola tam aj nejaká súťaživosť. Samozrejme, nikdy nevieme, kedy sa nám môžu zísť, takže aj my tréneri sledujeme hráčov, ako im idú," uviedol.

Slovákov čaká po zápase so Švédmi ďalšia náročná skúška s Ruskom. Na zlepšenie vyhliadok na postup do štvrťfinále potrebujú bodovať aj proti tomuto favoritovi, no nečaká ich nič jednoduché. Rusi odštartovali turnaj impozantne, keď v prvých troch dueloch mali skóre 20:0. V ďalšom však prehrali s Českom 3:4 po predĺžení a v sobotu zdolali Švajčiarov tesne 4:3. "Je to ďalší z favoritov majstrovstiev. Sú veľmi pohybliví, dobre korčuľujú a kombinujú. Veľakrát sa snažia dávať góly až do prázdnej bránky, majú veľmi rýchly prechod z obrany do útoku. Takže typická ruská škola založená na dobrom korčuľovaní a palicovej technike," predstavil najbližšieho súpera Országh.

Čo bude platiť na Rusov?

"My musíme hrať niečo podobné ako so Švédmi, prehusťovať priestor pred bránkou, nedať im miesto a čas, pretože, pokiaľ budeme pasívni, budeme mať problémy. Jednoducho nadviazať na ten zápas so Švédmi, hlavne jeho druhú polovicu," dodal.

Slováci sa naposledy stretli s Rusmi na zimnej olympiáde v Pjongčangu, kde ich prekvapujúco zdolali 3:2. "Po včerajšku sme si dobre oddýchli, dnes sme potrénovali a zajtra nás čakajú Rusi. Urobíme všetko pre to, aby sme ich prekvapili aj druhýkrát a dúfam, že sa to podarí," uviedol Marcel Haščák.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z MS 2018