14. 05. 2018 10:00 | BRATISLAVA/mm

Postupové šance: Slováci majú všetko vo svojich rukách, pri šťastí nám stačí získať už len bod

Ak dnes zdoláme silných Rusov, tak k postupu do štvrťfinále budeme mať veľmi blízko.

Tomáš Jurčo oslavuje vyrovnávajúci gól so strelcom Ladislavom Nagyom.
Tomáš Jurčo oslavuje vyrovnávajúci gól so strelcom Ladislavom Nagyom. Foto: TASR/Martin Baumann

Boj o štvrťfinále sa cez víkend zúžil len na jednu miestenku. O štvrtom postupujúcom z A skupiny sa rozhodne medzi Švajčiarskom, Slovenskom a Francúzskom. Všetko vo svojich rukách majú práve naši hokejisti, ktorí majú pred sebou oproti súperom ešte dva zápasy.

Švajčiarsko deväť bodov, Slovensko osem a Francúzsko šesť. Takto momentálne vyzerá tabuľka. Slováci majú ešte zápas k dobru, ktorý odohrajú dnes proti silným Rusom. Ak by sa nám podarilo zvíťaziť, hoci aj po predĺžení, tak postup by nám stačilo potvrdiť s beznádejne poslednými Bielorusmi.

Bez názvu.png
Foto: TVNOVINY.sk
 

Ak prehráme s Ruskom, tak do hry vstupuje viacero variantov

V prípade našej prehry s Rusmi sa budeme musieť spoliehať na zápas Švajčiarsko - Francúzsko. Ak vyhrajú Švajčiari, tak už nemáme žiadnu šancu na postup, lebo aj v prípade trojbodového zisku proti Bielorusom by sme aj pri rovnosti bodov ťahali za kratší koniec. Rozhodoval by totiž vzájomný zápas a ten sme prehrali 0:2.

Ak by ale naopak Francúzi vyhrali v riadnom hracom čase či po predĺžení, tak trojbodová resp. dvojbodová výhra nad Bieloruskom by nás posunula do vyraďovacej fázy.

V prípade výhry Francúzska v riadnom hracom čase a zisku len jedného bodu Slovákov v zápase s Bieloruskom, by o postupujúcom rozhodla mikrotabuľka. V nej by sme slávili úspech len v prípade, že by Francúzi zdolali Švajčiarov presným výsledkom 2:0. Akýkoľvek iný výsledok by znamenal náš koniec na turnaji.


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z MS 2018