09. 05. 2019 12:32 | BRATISLAVA/TASR, tvnoviny.sk

Pekné gesto ruskej reprezentácie: Hráči zbornej položili na Slavíne veniec

Rusko vstúpi do turnaja už v piatok 10. mája, keď v rámci bratislavskej B-skupiny nastúpi proti Nórsku.

Zľava Jevgenij Malkin, Iľja Kovalčuk a Alexander Ovečkin.
Zľava Jevgenij Malkin, Iľja Kovalčuk a Alexander Ovečkin. Foto: Reprofoto: tvnoviny.sk
Iľja Kovalčuk, za ním Alexander Ovečkin.
Zľava Jevgenij Malkin, Iľja Kovalčuk a Alexander Ovečkin.
Ruskí hokejisti si na bratislavskom Slavíne uctili pamiatku padlých vojakov v II. svetovej vojne.

Deň pred začiatkom majstrovstiev sveta na Slovensku si ruskí hokejisti pripomenuli koniec druhej svetovej vojny. Pri príležitostí sviatku Deň víťazstva vo štvrtok položili kvety a vence na bratislavskom pamätníku a vojenskom cintoríne Slavín.

"Pri oslobodzovaní Európy od nacizmu padli milióny vojakov Červenej armády, 6845 z nich leží na tomto cintoríne. Nechcem hľadať paralely medzi politikou a športom, ich odkazom však je, že treba bojovať vždy do konca a nikdy sa nevzdávať," prihovoril sa hráčom a prítomným Andrej Šabanov z veľvyslanectva Ruskej federácie na Slovensku.

 

V Rusku oslavujú koniec vojny o deň neskôr v porovnaní so zvyškom sveta a 9. máj patrí k najvýznamnejším dňom v krajine. "Deň víťazstva je jeden z najdôležitejších sviatkov. Pozdravujem všetkých veteránov, ktorým patrí obrovská vďaka," povedal kapitán "zbornej" Iľja Kovaľčuk.

Počas najkrvavejšieho konfliktu v dejinách ľudstva zahynulo 27 miliónov Rusov. Prakticky iba ťažko nájsť rodinu, ktorej sa vojna nedotkla. Tento odkaz si uvedomuje aj Alexander Ovečkin, pre ktorého je česť uctiť si padlých.

Ruskí hokejisti nesú veniec na bratislavskom Slavíne pri príležitosti uctenia si pamiatky padlých vojakov v II. svetovej vojne.
Ruskí hokejisti nesú veniec na bratislavskom Slavíne pri príležitosti uctenia si pamiatky padlých vojakov v II. svetovej vojne. Foto: TASR
 

"Ďakujeme im za naše životy. Tieto ceremoniály sú príležitosť vzdať hold hrdinom a neberieme ich na ľahkú váhu. Pred niekoľkými rokmi nám na šampionáte pripadol zápas na 9. mája, pamätám sa, že aj tak sme po ňom navštívili miestny pamätník," povedala legenda Washingtonu.

Rusko vstúpi do turnaja už v piatok 10. mája, keď v rámci bratislavskej B-skupiny nastúpi proti Nórsku.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z MS 2019