14. 05. 2019 10:17 , článok bol aktualizovaný 14. 05. 2019 12:55 | KOŠICE/TASR, kc

Fanúšikovia v Košiciach neuniesli trpkú prehru. Najtvrdší odkaz im poslal Fehérváry

Frustrácia vyvrcholila sekundu pred koncom, keď strelil v presilovke víťazný gól Mark Stone.

Na snímke slovenskí fanúšikovia s maskotom Macejkom počas zápasu Slovensko - Kanada.
Na snímke slovenskí fanúšikovia s maskotom Macejkom počas zápasu Slovensko - Kanada. Foto: TASR

Na atmosféru v košickej Steel Aréne sa doteraz niesli iba slová chvály, no po pondelňajšom zápase prišla aj jedna škvrna. Slovenskí fanúšikovia neuniesli trpkú prehru po dramatickom zápase s Kanadou (5:6), najprv zahádzali ľadovú plochu rôznymi predmetmi, no hlavne počas trvania kanadskej hymny pískali a bučali. Nedôstojný záver duel tak zbytočne pokazil inak výborné stretnutie, v ktorom padlo 11 gólov. Vášne vzplanuli najmä kvôli nepotrestanému krosčeku na Dávida Buca.

Niektorí hráči nad tým krútili hlavami, iní tvrdili, že divákov chápu. Aj tréner slovenskej reprezentácie - Kanaďan Craig Ramsay mal s nimi súcit. Vyhlásil, že aj on by sa po takomto zápase pravdepodobne správal na tribúne emotívne.

"Je koniec zápasu a mali by sme rešpektovať hymnu. No na druhej strane chápem emócie po takom divokom zápase, ako bol tento. Musím povedať, že ak by som sedel tam hore, asi by mnou tiež trochu lomcovali emócie. Fanúšikovia sa nás stále snažia hnať dopredu, robia pre to všetko a toto pre nich bolo veľké sklamanie."

Frustrácia vyvrcholila sekundu pred koncom, keď strelil v presilovke víťazný gól Mark Stone.

Podľa útočníka Marka Daňa takéto správanie na štadión nepatrí a upozornil, že letiace predmety môžu zraniť divákov i hráčov, ktorým fandia. "Nečudujem sa tomu, ale nemalo by to tam byť. My sme vďační za to, že nás diváci hnali celý zápas a ďakujeme im za podporu. Verím, že tá frustrácia sa dá prehltnúť aj inak, ako takýmto spôsobom, pretože je to nebezpečné a nepatrí to k športu. Ak to nedoletí na ľad, môže to zraniť divákov, ak doletí, môže z toho byť vážne zranenie hráčov," povedal.

Dvadsaťštyriročný útočník zároveň vyzval fanúšikov, aby v nasledujúcich dueloch udržali svoje vášne na uzde. "Verím, že v ďalších dueloch nás budú hnať tým zdravým a športovým spôsobom a my ich dokážeme potešiť a dokážeme nazbierať nejaké body," dodal. 

Richard Pánik: Ďakujeme za podporu počas zápasu.. Ale toto je hanba. Show some respect!!!

Frustrovaní a sklamaní boli po zápase aj slovenskí hokejisti. Videli sme ich lámať hokejky aj gestikulovať smerom k rozhodcom. Emócie boli naozaj silné.

Martin Fehérváry: "Každý z nás cítil krivdu, no nemôžeme sa správať s prepáčením ako opice a hádzať na ľad fľašky. Toto sa nerobí. Prehru treba prijať s hlavou hore."

Svoj pohľad na udalosti zo záveru zápasu na sociálnej sieti prezentoval aj komentátor Matej Hajko.

Tréner Kanady frustrovaných fanúšikov chápe

Kanaďania po stretnutí samozrejme prežívali úplne opačné emócie. Spokojní boli hráči i tréner Alain Vigneault, ktorý priznal, že to bola pre jeho zverencov doteraz najťažšia skúška na turnaji.

Radosť z tesného triumfu a najmä troch bodov mal kormidelník Alain Vigneault. Jeho zverenci prehrali v úvodnom stretnutí s Fínskom (1:3), no v ďalších dvoch už zabrali naplno.

"Pre nás to bolo veľké víťazstvo po veľmi dôležitom góle z presilovky. Tie sa nám celkovo vydarili, premenili sme tri zo štyroch, čo je výborné. Doteraz to bol najťažší duel na turnaji. Slováci pracovali tvrdo, hnali ich fanúšikovia, bolo to divoké prostredie a my sme potrebovali nájsť cestu k víťazstvu. To sa nám nakoniec aj podarilo," uviedol.

Záverečnú nepeknú scénu, keď domáci fanúšikovia vypískali kanadskú hymnu, komentoval len stručne: "Máte vášnivých fanúšikov, ktorí podporujú svojich, a tak to jednoducho je."

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z MS 2019