16. 05. 2019 09:10 | KOŠICE/Robert Ďurkáč

Kalkulácie hovoria jasne: Len takýto vývoj nás môže posunúť do štvrťfinále

Slováci majú na konte zatiaľ len tri body.

Gólová radosť Slovenska, zľava Christián Jaroš, Martin Marinčin, Marián Studenič a Ladislav Nagy proti Kanade na MS 2019.
Gólová radosť Slovenska, zľava Christián Jaroš, Martin Marinčin, Marián Studenič a Ladislav Nagy proti Kanade na MS 2019. Foto: TASR

Slovenská hokejová reprezentácia sa po neúspešnom zápase s Nemeckom (2:3) už len teoreticky môže prebojovať do štvrťfinále na domácich MS.

Čo zverenci trénera Craiga Ramsayho k tomu potrebujú? Dve veci. Prvou je, samozrejme, vyhrať všetky tri zostávajúce zápasy, v ktorých sa postupne stretneme s Francúzskom, Veľkou Britániou a s Dánskom. Aj to však musí nastať v riadnom hracom čase.

Keďže Nemcov už našej A-skupine preskočiť nemôžeme, musíme veriť v zaváhanie niektorého z trojice hokejových veľmocí Fínsko, Kanada a USA.

Práve Spojené štáty nám dávajú najväčšiu možnosť, nakoľko v prvom zápase sme nad nimi triumfovali 4:1. To znamená, že pri rovnosti bodov by sme prednosť mali my.

Zároveň to ale znamená, že partia okolo kapitána Patricka Kanea by vo svojich troch zostávajúcich zápasoch (Dánsko, Nemecko, Kanada) musela získať maximálne len 4 body, teda napríklad jedno víťazstvo v riadnom hracom čase a prehra po predĺžení.

Je viac než pravdepodobné, že proti Dánom by nemal byť pre Američanov problém získať tri body, potom však proti Nemecku a odvekému rivalovi z Kanady to už musí byť maximálne bod.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z MS 2019