18. 05. 2019 22:51 | KOŠICE/TASR

Dali sme góly a potom sme poľavili. Tu sú reakcie po zápasoch s Veľkou Britániou

Zverenci trénera Craiga Ramsayho si s nováčikom elitnej kategórie poradili 7:1.

Slovenskí hokejisti stoja okolo bránky Patrika Rybára počas zápasu s Francúzskom na MS 2019.
Slovenskí hokejisti stoja okolo bránky Patrika Rybára počas zápasu s Francúzskom na MS 2019. Foto: TASR

Slovenská hokejová reprezentácia si v šiestom zápase na domácich majstrovstvách sveta poradila s nováčikom z Veľkej Británie 7:1. Ponúkame vám reakcie aktérov stretnutia.

TIP: Kto potešil a kto sklamal: O gólový koncert proti Británii sa postarali všetky formácie

hlas (zdroj: RTVS):

Craig Ramsay, tréner SR: "Víťazstvá sú dobré a to, že sme dali veľa gólov, je tiež veľmi pekné. No trochu sme sa nechali uniesť, veľakrát sme stratili puk a príliš sme vymýšľali. Robili sme veci, ktoré nemôžeme robiť, keď hráme s najlepšími tímami."
Andrej Sekera, kapitán SR:
"Začali sme dobre, potom sme poľavili a začali vymýšľať. Dali sme však pár gólov a zvíťazili. Angličania hrali dobre, ale brankár Godla nás podržal a umožnil nám hrať našu hru."
Martin Marinčin, obranca SR: "Výsledok bol 7:1, ale medzi tretinami nám tréner vyčítal niekoľko vecí. Proti silnejšiemu súperovi by sme mali problém, pretože sme robili chyby na modrých čiarach. Vyzerá to tak, že keď máme veľký náskok tak zmätkujeme, musíme na tom pracovať."
Michal Handzuš, asistent trénera SR: "Vždy je dôležitý štart a nám sa podaril, dali sme tri góly a potom to už išlo. Vždy, keď sme sa dostali do výraznejšieho vedenia, komplikovali sme hru, začali robiť chyby a dovolili súperovi dostávať sa do šancí, ale keď sme začali hrať jednoduchšie, dokázali sme sa presadzovať a strieľať góly."
Marián Studenič, útočník SR: "Myslím si, že zápas sme si užili. Bolo vidieť, že sme boli lepší. Keď vyhrávate, hrá sa ľahšie, nemáte toľko stresu. Mne osobne sa tento duel páčil. Niekde v kútiku duše verím, že by Nemci mohli zdolať Američanov. Myslím si, že by sme si zaslúžili, aby nám Nemci pomohli."
Dávid Bondra, útočník SR: "Pred zápasom bol môj štart otázny, ale napokon som nastúpil a teším sa. Atmosféra bola super, zažil som ju na tribúne, teraz na ľade. Aj oni mali silné mužstvo, takže som rád, že sme zvíťazili. Môj gól chcem venovať mojej zosnulej babke."
Denis Godla, brankár SR: "Bol to pre mňa prvý zápas po dlhšom čase. Celý duel nám vyšiel výborne. Ja som sa musel koncentrovať po celý zápas, aby mi nepadol nejaký lacný gól."
Adam Liška, útočník SR: "Od začiatku zápasu sme mali navrch. Pri vyššom náskoku sa už objavili aj chyby, ale to je normálne. Myslím si, že po celý zápas sme mali hru pod kontrolou a bavili sme sa hokejom."

TIP: Kalkulácie hovoria jasne: Len takýto vývoj nás môže posunúť do štvrťfinále

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z MS 2019