27. 05. 2019 09:32 | BRATISLAVA/TASR

Ohlasy na finále MS: Fínom Bratislava svedčí, Kanaďanov zložil obor Anttila

Fíni aj na druhom šampionáte, ktorý sa konal na Slovensku, vybojovali zlato.

Hráči Fínska oslavujú titul majstrov sveta po triumfe vo finále MS 2019 proti Kanade.
Hráči Fínska oslavujú titul majstrov sveta po triumfe vo finále MS 2019 proti Kanade. Foto: TASR/AP

Ohlasy médií na finále 83. majstrovstiev sveta v hokeji v Bratislave Kanada - Fínsko (1:3):

Ilta-Sanomat (Fín.): "Statoční levi! Desaťtisíc ľudí oslavovalo zisk titulu na námestí Kauppatori. Ulice Helsínk sa premenili na divoký karneval."

Helsingin Sanomat (Fín.): "Senzácia na svete - Fínsko je majster sveta! Levi senzačne vyhrali zlato na svetovom šampionáte. Oslavy budú po prílete zo Slovenska pokračovať v Helsinkách."

yle.fi (Fín.): "Hrdinovia bez nepriateľov. Levi obrátili papierové prognózy naruby. Fínsko sa stalo supersilou vo svetovom hokeji. Fíni ovládli svetový šampionát na Slovensku iba s dvoma hráčmi z NHL."

TSN (Kan.): "Rozprávkový príbeh je dokonaný. Fíni zdolali Kanadu a dobyli zlato na svetovom šampionáte."

CBC (Kan.): "Fíni skolili Kanadu a po sedemročnej pauze ukončili zlaté medailové suchoty. Marko Anttila strelil víťazný gól, Kanaďanom musí stačiť druhé striebro za tri roky."

Edmonton Sun (Kan.): "Kanada sa musí uspokojiť so striebrom po tom, ako v nedeľnom finále majstrovstiev sveta podľahla Fínsku 1:3. Fínsky kapitán Marko Anttila svojím druhým gólom v zápase prelomil na začiatku tretej tretiny nerozhodný stav. Fíni zdolali Kanadu aj druhýkrát na šampionáte."

hokej.cz (ČR): "Zlato po ôsmich rokoch! Fínom Bratislava svedčí, Kanaďanov zložil obor Anttila. Švédska nadvláda sa končí, ale nie severská. Podceňovaný fínsky výber si po Švédsku a Rusku vyšliapol vo finále na Kanadu a oslavuje senzačné zlato."

iDnes.cz (ČR): "Fíni po ôsmich rokoch zopakovali bratislavské zlato. O titule šampiónov rozhodol dvoma gólmi Marko Anttila. Výborný výkon podal brankár Kevin Lankinen, pochytal 43 pokusov súpera."

iSport.cz (ČR): "Fínsky hokejový zázrak je na svete! Fíni sú majstri sveta, finále rozhodol kapitán Anttila."

iihf.com: "Fíni si to na Slovensku zopakovali. Ak ste pred šampionátom nepoznali hráčov neskúseného fínskeho národného tímu, tak teraz si ich mená už budete pamätať. Tento výber neznámych hokejistov a reprezentačných nováčikov zdolal Kanadu. Fíni aj na druhom šampionáte, ktorý sa konal na Slovensku, vybojovali zlato." 


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z MS 2019